wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Lipski w Lechii na cztery lata

Piłka nożna. Lipski w Lechii na cztery lata

Piłka nożna. Lipski w Lechii na cztery lata
Data publikacji: 2017-08-11 22:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-11 22:37
Wywietleń: 1025 288035

23-letni wychowanek Salosu Szczecin Patryk Lipski grać będzie w nowym sezonie w drużynie Lechii Gdańsk. W piątek piłkarz przechodził badania lekarskie, które wypadły korzystnie. Zawodnik podpisze kontrakt na cztery lata.

Patryk Lipski od 11 maja jest wolnym zawodnikiem. Jego kontrakt z Ruchem Chorzów został rozwiązany z winy klubu. Przyczyną było niewywiązywanie się klubu ze zobowiązań finansowych wobec piłkarza. W ostatnim sezonie w barwach „Niebieskich” zagrał w 30 spotkaniach. Strzelił w nich pięć goli i zanotował siedem asyst.

Lechia chciała pozyskać Lipskiego już rok temu. Wtedy veto postawił ówczesny trener Ruchu Chorzów Waldemar Fornalik, który stwierdził, że bez Lipskiego nie gwarantuje utrzymania drużyny w ekstraklasie. Ruch zatem nie zarobił na piłkarzu, który i tak znalazł się w Gdańsku, a klub z Chorzowa i tak spadł do I ligi.

Jeszcze niedawno wydawało się, że Lipski wzmocni drużynę mistrza Chorwacji HNK Rijekę, która awansowała do czwartej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów i ma już zagwarantowany udział przynajmniej w fazie grupowej Ligi Europy. Ostatecznie piłkarz zdecydował się na kontynuowanie karieru w polskiej ekstraklasie i znacznie bliżej domu rodzinnego w Szczecinie. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej