wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Młodzi portowcy gromią rywali

Piłka nożna. Młodzi portowcy gromią rywali

Piłka nożna. Młodzi portowcy gromią rywali
Data publikacji: 2017-06-16 20:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-16 20:54
Wywietleń: 1734 269232

Na boiskach przy ul. Karłowicza rozpoczął się bardzo prestiżowy, w znakomitej obsadzie turniej piłkarski 14-latków z udziałem najlepszych piłkarskich Akademii w Polsce: Pogoni, Legii, Lecha, Jagiellonii, Lechii, Zagłębia, Arki i Wisły. Stawkę uzupełniają trzy kluby niemieckie i jeden ukraiński, które jednak stanowią tło w rywalizacji polskich zespołów.

W piątek rozegrano mecze grupowe. Dwa zespoły odniosły komplet zwycięstw: Pogoń Szczecin i Legia Warszawa. To finaliści z roku poprzedniego i faworyci do wygrania turnieju w roku obecnym.

Młodzi piłkarze Pogoni zaimponowali szczególnie. W trzech meczach zdobyli aż 24 gole, nie stracili żadnego, przewyższali każdego z rywali w sposób zdecydowany. Żaden inny zespół nie sprawiał tak dobrego wrażenia.

Młodzi portowcy kolejno pokonali JFS Koeln 9:0, następnie rozgromili Karpaty Lwów 10:0, ale w kolejnym pojedynku równie efektownie zaprezentowali się w konfrontacji z Jagiellonią. Pokonali ją 5:0, a wszystkie gole padły przed przerwą. Po zmianie stron trener Patryk Dąbrowski dokonał kilku zmian, gra straciła na płynności i tylko dlatego nie doszło do większego pogromu.

W sobotę odbędą się spotkania ćwierćfinałowe i półfinałowe. W niedzielę zakończenie imprezy. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej