sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń znów zainteresowana Kądziorem

Piłka nożna. Pogoń znów zainteresowana Kądziorem

Piłka nożna. Pogoń znów zainteresowana Kądziorem
Data publikacji: 2017-05-19 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-19 20:54
Wywietleń: 473 259240

Pogoń wznowiła zainteresowanie 25-letni Damianem Kądziorem, piłkarzem I-ligowych Wigier Suwałki, którym poważnie zainteresowana była już zimą. Informację potwierdził portal futbolfejs.pl, który cytuje nawet słowa piłkarza.

– Faktycznie, było zainteresowanie ze strony tego klubu. I to poważne. Przedstawiciele Pogoni byli na kilku meczach w Suwałkach, rozmawiali z moim przedstawicielem, rozmawiali z prezesem Wigier. Ostatecznie jednak zadeklarowałem, że nie zmienię klubu, więc powiedzmy, że temat został zamknięty. Ale z tego, co wiem, znów jest otwarty – powiedział Kądzior.

To dość zaskakująca informacja, ponieważ Kądzior występuje na boisku, jako ofensywny pomocnik, a na tej pozycji rewelacyjnie w rundzie wiosennej spisywał się 22-letni wychowanek klubu Dawid Kort, który dopiął już szczegóły nowego kontraktu, mającego wejść w życie od nowego sezonu.

Informacja, jakoby Pogoń szukała w Suwałkach konkurenta do miejsca w składzie dla Korta w sytuacji, gdy bardzo w klubie liczy się na rozwój talentu Sebastiana Kowalczyka, wydaje się zatem zaskakująca i mało prawdopodobna. Oznaczałoby bowiem, że proces promocji własnych wychowanków byłby mocno utrudniony, a w klubie chcą go mocno przyspieszyć.

Kądzior jest jednym z najlepszych piłkarzy na zapleczu ekstraklasy. W 36 meczach obecnego sezonu (liga, puchar Polski) zdobył 14 goli i zanotował 16 asyst. (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi