Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Słaby start szczecińskich drużyn

Data publikacji: 09 marca 2024 r. 23:26
Ostatnia aktualizacja: 09 marca 2024 r. 23:26
Iskra Banie (w granatowych strojach) na swym stadionie w doliczonym czasie uratowała remis w pojedynku z liderem tabeli ze Szczecina. Fot. Sławomir JANICKI

W drugi weekend marca zainaugurowano rundę wiosenną piłkarskiej Klasy Okręgowej, a w Grupie 2, w której grają 4 szczecińskie zespoły, walczyły one ze zmiennym szczęściem i tylko jeden z nich zainkasował trzy punkty.

Jedyne zwycięstwo odniosła Kasta Majowe, która wysoko pokonała na wyjeździe Morzycko Moryń 4:0. Goście po golach Norberta Rutkowskiego (rzut karny) i Jana Szczudło, wygrywali do przerwy 2:0. Po zmianie stron trzecią bramkę dołożył Mateusz Kot, zaś czwarte trafienie było samobójcze.

Po wyrównanym spotkaniu Jeziorak Załom zremisował na wyjeździe z Iskrą Banię 2:2. Goście dwukrotnie prowadzili w tym meczu, ale w doliczonym czasie gry gospodarze wyrównali. Dla Jezioraka bramki zdobyli Szymon Bednarek i Jacek Chodorowski, zaś dla miejscowych dublet skompletował Filip Pulka.

Stal Szczecin przegrała u siebie z GKS-em Kołbaskowo-Przecław 1:3. Przyjezdni szybko prowadzili po trafieniu Mateusza Żugaja, a w drugiej połowie podwyższyli rezultat. Pod koniec meczu gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, której autorem był Jakub Wośkowiak, ale ostatnie słowo należało do gości i w doliczonym czasie gry bramkę strzelił Piotr Żołnowski.

Hutnik Szczecin przegrał u siebie z Mierzynianką Mierzyn 1:2. Dla gospodarzy bramkę zdobył Zdzisław Szwąder, zaś dla gości trafiali Damian Zima oraz Norbert Puchniarski. ©℗ (PR)