Piłka nożna. Słodkie strzelanie w IV lidze

Data publikacji: 13 kwietnia 2024 r. 23:01
Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia 2024 r. 23:00
Policzanie (w żółtych koszulkach) pokonali na swym stadionie Odrę Chojna. Fot. Ariel SZYDŁOWSKI

W piłkarskiej IV lidze solidarne zwycięstwa odniosły wszystkie zespoły z czołówki tabeli, a na szczególne podkreślenie zasługuje wynik słodkiego zespołu z Kluczewa, który wygrał aż 9:1. Zwycięstwa były też udziałem szczecińskiej Iskierki Mirand i polickiego Chemika.

Liderujące Wybrzeże Rewalskie Rewal na Stadionie Leśnym w Niechorzu pokonało Inę Goleniów 4:2 po golach Krystiana Pedy, Tomasza Żoły, Jakuba Włodarczyka i Dmytro Szewczuka, prowadząc już 4:0, ale po dwóch rzutach karnych Damiana Banachewicza goście w końcówce zmniejszyli rozmiary porażki, a mówili też, że wcześniej należały im się jeszcze dwie jedenastki.

Bałtyk w Koszalinie wygrał z Olimpem Gościno 3:0, a goście od 54. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce Marcina Gozdala (za 2 żółte). Koszalinianie dwa pierwsze gole zdobyli z rzutów karnych egzekwowanych przez Macieja Kazimierowicza (w 61. i 73. minucie), a wynik w doliczonym czasie ustalił Michał Czenko. Gwardia Koszalin wygrała w Bobolicach z tamtejszym Mechanikiem po trafieniach Rafała Maćkowskiego i Kornela Ryczowskiego.

Słodki klub, czyli Polski Cukier Kluczevia Stargard rozgromiła Orła Wałcz 9:1 po czterech bramkach Michała Magnuskiego i dwóch golach Filipa Bartkowiaka, a po jednym trafieniu zaliczyli: Maciej Więcek, Bartosz Sitkowski oraz Dominik Dziąbek. Honorowego gola dla gości w końcówce zdobył Konrad Trzmiel.

Jedyny szczeciński IV-ligowiec, Iskierka Mirand, pokonała na swoim stadionie Unię Dolice 1:0, a zwycięską bramkę strzelił Dominik Siwiec. Policki Chemik zasłużenie pokonał Odrę Chojna po golach Dominika Lisa (karny), Dominika Dąbrowskiego i samobójczym trafieniu Kacpra Ormana. ©℗ (mij)