Piłka nożna. Świt coraz bliżej II ligi, pozostali bez porażki

Data publikacji: 21 kwietnia 2024 r. 12:28
Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia 2024 r. 23:56
Świt wygrał 19 mecz w sezonie. Fot. Ryszard Pakieser

Piłkarze Świtu wygrywając 19 mecz w sezonie zrobili kolejny krok w kierunku II ligi. Drużyna ze Skolwina od początku rozgrywek jest niepokonana na własnym stadionie. Swoje sobotnie mecze wygrały także rezerwy Pogoni i Flota.

Świt Skolwin - Cartusia Kartuzy 2:0 (0:0); 1:0 Kapelusz (66), Goździk 69

Ekipa ze Świtu dopiero po przerwie strzeliła bramki w meczu z Cartusię i dzięki kompletowi punktów utrzymali 10-punktową przewagę nad wiceliderem Elaną Toruń. Liderzy tabeli są niepokonani na własnym stadionie od 311 dni

Polonia Środa Wlkp.- Pogoń II Szczecin 1:2 (1:0); 0:1 Stangel (4), 1:1 Starzycki (75), 1:2 Drumlak (78)

Pogoń dopiero w ostatnim kwadransie rozstrzygnęła na swoją korzyść spotkanie w Środzie. Zwycięską bramkę zdobył Dawid Drumlak - syn znanego w Szczecinie Pawła. Dla 21-latka to pierwsze trafienie w III lidze.

- Na pewno chciałoby się, żeby z przekroju całego meczu nasza gra wyglądała lepiej. Uważam jednak, że w drugiej połowie zrobiliśmy sporo, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.Cieszę się, że grając naszym młodym składem wywieźliśmy komplet punktów z trudnego terenu  i to strzelając dwie, bardzo ładne bramki. Myślę, że są one wizytówką naszego stylu i potencjału chłopaków - ocenił trener Pogoni II Paweł Cretti.

Noteć Czarnków - Flota Świnoujście 2:3 (1:0); 1:0 Kaczmarek (13), 2:0 Kaczmarek (58), 1:2 Krzysztofek (69), 2:2 Krzysztofek (72), 2:3 Krzysztofek (89)

Klasycznym hat-trickiem popisał się w Czarnkowie Bartosz Krzysztofek. Wychowanek Salosu Szczecin pokonała bramkarza Noteci trzy razy w przeciągu 20 minut. Były to pierwsze gole napastnika dla Floty.

Błękitni Stargard - Stolem Gniewino 2:2 (1:2); 0:1 Misztal (19), 1:1 Aftyka (38 - karny), 1:2 Misztal (40), 2:2 Niedojad (75)

Vineta Wolin - KP Starogard Gdański 0:0 (woj)