Piątek, 03 maja 2024 r.

Piłka nożna. W Pucharze Polski 4:0 to niebezpieczny wynik...

Data publikacji: 13 kwietnia 2024 r. 22:39
Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2024 r. 21:35

Za nami VI runda Pucharu Polski ZZPN, w której strzelono 32 bramki. Niewiarygodne rzeczy wydarzyły się w Policach, gdzie miejscowy Chemik przegrał z Wieżą Postomino 4:5, choć po pierwszej połowie prowadził 4:0...

W przerwie meczu gospodarze poczuli się zbyt pewne i dokonali w składzie kilku zmian, które okazały się fatalne w skutkach i młodzież grająca w drugiej połowie nie udźwignęła ciężaru spotkania. Dla gospodarzy bramki strzelili Dominik Lis (2), Dominik Dąbrowski i Michał Korotkiewicz, zaś dla gości straty odrobili: Maciej Bachleda (2), Mateusz Bachleda (2) i Michał Szałek. Przy ul. Kresowej Arkonia Szczecin przegrała z Bałtykiem Koszalin 0:4, a bramki dla IV-ligowca zdobyli Maciej Kazimierowicz (2), Jakub Forczmański i Miłosz Stępnik. Juniorzy Bałtyku Koszalin ulegli u siebie drugiemu zespołowi Świtu Skolwin 0:2, a gole dla podopiecznych Artura Malińskiego strzelili Adrian Południak oraz Dawid Dulewski. Po golu Wiktora Ryckiewicza, AP FENENSTRA Kotwica Kołobrzeg pokonała u siebie wyżej notowaną Unię Dolice 1:0.

W najciekawszym pojedynku tej rundy, Polski Cukier Kluczevia Stargard przegrała u siebie z Gwardią Koszalin 0:1, a skutecznym strzałem w polu karnym popisał się Rafał Maćkowski. Sensacją zakończył się mecz juniorów Błękitnych Stargard z liderem IV ligi - Wybrzeżem Rewalskim Rewal, w którym lepsi byli młodzi zawodnicy ze Stargardu (4:3), a wszystkie bramki zdobyli w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisali się: Daniel Zamiara, Bartłomiej Makowski, Mikołaj Kober i Adrian Michalak, zaś dla gości trafiali Damian Gałosz, Łukasz Włodarczyk i Paweł Krawiec. Sarmata Dobra uległa Iskrze Banie 1:7. Mecz Odry Chojna z Orłem Wałcz został odwołany, a spotkanie zweryfikowano jako walkower na korzyść gospodarzy. Klub z Wałcza podjął decyzję o zrezygnowaniu z dalszego udziału w rozgrywkach Pucharu Polski. Podobnie jak Olimp Gościno, który nie przyjechał na mecz do Sądowa.

W tej rundzie wolny los przypadł drużynie Orła Łożnica, która nie musiała rozgrywać spotkania, a mecz pomiędzy Olimpem Złocieniec i Perłą URB Dygowo rozegrany zostanie 24 kwietnia. Dzień później odbędzie się losowanie 1/8 finału, a do rywalizacji dołączy pięciu przedstawicieli III ligi: Świt Skolwin, Vineta Wolin, Pogoń II Szczecin, Błękitni Stargard i Flota Świnoujście. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 8 maja.©℗