Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Zwycięstwa Stali i Arkonii

Data publikacji: 17 marca 2024 r. 07:33
Ostatnia aktualizacja: 17 marca 2024 r. 18:58

W piłkarskiej Klasie Okręgowej, w Grupie 2, dwie zasłużone szczecińskie drużyny, Stal i Arkonia, solidarnie wygrały na wyjazdach po 4:1, a jeszcze wyżej zwyciężyła w Szczecinie Kasta Majowe, pokonując Ehrle Dobra 5:0 po golach w drugiej połowie: Oskara Łuca (2), Krystiana Kotlarza, Mateusza Kota i Kamila Redlaka.

Stal wygrała z Osadnikiem w Myśliborzu, a pierwszą bramkę strzałem zza pola karnego już w 2. minucie zdobył Tomasz Cydzik. Dwie minuty później po podaniu strzelca pierwszego gola, wynik podwyższył Gracjan Sylwestrzak. Pierwszy kwadrans spotkania Osadnik zakończył trafieniem Kacpra Nowaka i do przerwy wynik już się nie zmienił. W 65. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystiana Mazurka, gola głową strzelił Cydzik. Po chwili Sylwestrzak strzałem lewą nogą ustalił końcowy rezultat.

Arkonia w Moryniu prowadziła do przerwy z Morzyckiem tylko 1:0 po strzale Radosława Jaśkiela, a po zmianie stron dwa gole dołożył Adrian Gościło i na listę strzelców wpisał się jeszcze Aleksander Michałeczko, zaś honorową bramkę dla gospodarzy uzyskał Marek Suwalski.

Liderujący Jeziorak Załom na Pomarańczowej nieoczekiwanie przegrał z Energetykiem Gryfino 2:3, dla którego gole zdobyli: Marek Łapiński, Tomasz Mucha i Tomasz Bejuk. Gospodarze zdobyli bramki z jedenastek (Mateusz Chlibyk z dobitki i Dawid Kapczyński). Dwa rzuty karne obronił bramkarz gości Patryk Małek.©℗