Data publikacji: 11 lutego 2024 r. 21:45
Ostatnia aktualizacja: 11 lutego 2024 r. 21:45

Za nami 12. kolejka Ligi Centralnej Kobiet, w której piłkarki ręczne SPR Pogoni pokonały we własnej hali SPR Sambor Tczew.

SPR Pogoń Szczecin - SPR Sambor Tczew 29:23 (14:12)

SPR Pogoń: Zimny, Ćwiertnia - Zimnicka 10, Białowąs, 5, Jałowicka 5, Piotrowska 4, Oleśkiewicz 1, Nawrocka 1, Sikora 1, Panczenko 1, Jakóbowska 1, Klimek, Koprowska, Jura, Włodarczyk

Początek meczu był bardzo intensywny i po 5. minutach tczewianki prowadziły 5:4. Kolejne minuty to błędy i nieskuteczność z obydwu stron. W pewnym momencie Duma Pomorza wykorzystała podwójną karę dla rywalek i prowadziła trzema golami, lecz szybko roztwoniła tą przewagę. Wtedy o czas poprosiła trenerka Pogoni - Alicja Ślęzak, ale po 20. minutach nadal utrzymywał się wynik remisowy (10:10). Końcówka pierwszej połowy to dobra gra gospodyń, które schodziły na przerwę z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron ekipa z grodu Gryfa sukcesywnie powiększała swoją przewagę. Najpierw do czterech bramek, a potem jeszcze więcej. W 50. minucie Pogoń prowadziła 25:18 i nietrudno było wskazać zwycięzcę tego meczu. Sambor ambitnie walczył do końca i w pewnym momencie doprowadził do stanu 26:22, lecz grające tego dnia w pełnym składzie szczecinianki nie pozwoliły mu na więcej i odniosły zasłużone zwycięstwo.

Po tym spotkaniu SPR Pogoń awansowała na 6. miejsce w tabeli, a MVP w Pogoni wybrano Zuzannę Zimnicką, autorkę 10 bramek. ©℗