Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Porażka szczecinian w zaległym meczu w Lidze Centralnej

Data publikacji: 17 marca 2024 r. 00:31
Ostatnia aktualizacja: 17 marca 2024 r. 08:48

W zaległym meczu szczecińscy szczypiorniści przegrali w Łodzi i nie udał im się atak na podium…

Liga Centralna piłkarzy ręcznych: GROT BLACHY PRUSZYŃSKI ANILANA Łódź  - SANDRA SPA POGOŃ Szczecin 29:26 (12:12)

POGOŃ: Wiunyk, Jagodziński, Staniak-Politański - Krok 7, Stępień 7, Nowak 5, Biały 3, Lilien 2, Kapela 1, Polok 1, Fabisiak, Wiśniewski, Terczyński, Karbownik

Szczecinianie prowadzili 5:1 i 11:6, a do przerwy był już remis. Druga połowa niestety, toczyła się pod dyktando Anilany i ostatecznie szczecinianie przegrali. Pogoń z 34 punktami zajmuje obecnie 6. pozycję w tabeli.

•••

I liga piłkarzy ręcznych: SAMBOR Tczew - PGE KPR Gryfino 34:34 (15:16), karne 5:3

PGE KPR: Kłodziński, Jeziorny, Cyran - Janczyk 9, Telenga 7, Gackowski 6, Witkowski 5, Baliński 4, Blejsz 3, Jurkiewicz, Fedeńczak, Kostrzewa, Łukaszewicz, Klemens, Skrzypkowiak

Po bardzo zaciętym meczu gryfinianie przegrali po rzutach karnych. Nie udało im się doprowadzić do wygranej, pomimo prowadzenia przez większą część meczu. Kolejna zła wiadomość to kontuzja Filipa Witkowskiego, który w 42. minucie został w niesportowy sposób zatrzymany przez rywala podczas rzutu. W konsekwencji skończyło się na wezwaniu pogotowia i wizycie w szpitalu. Na szczęście nie było to nic poważnego i PGE KPR całym składem udał się w podróż do Gryfina. (mij)