sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Wicemistrzowie za silni

Piłka ręczna. Wicemistrzowie za silni

Piłka ręczna. Wicemistrzowie za silni
Data publikacji: 2017-09-13 20:36
Wywietleń: 767 292097

Superliga piłkarzy ręcznych: ORLEN WISŁA Płock - SANDRA SPA POGOŃ Szczecin 27:21 (16:12)

POGOŃ: Teterycz, Zapora, Bartosik - Gryszka 4, Krupa 4, Krysiak 3, Bosy 2, Fedeńczak 2, Zaremba 2, Biernacki 1, Jedziniak 1, Jońca 1, Wąsowski 1, Karnacewicz, Radosz

Po dwóch porażkach szczecinianie jechali do wicemistrzów Polski, którzy w nowym sezonie mają w „pomarańczowej" tabeli komplet zwycięstw, więc Pogoń niejako z góry stała na straconej pozycji. Tym bardziej, że gospodarzy dopingowało blisko 3 tysiące kibiców. Mimo to szczeciński trener Piotr Frelek przed meczem nie wyglądał na przestraszonego.

- Dwa pierwsze spotkania przegraliśmy głównie przez stres, a do Płocka przyjechaliśmy, by się z niego otrząsnąć i walczyć, choć wiemy z kim gramy - powiedział szkoleniowiec Sandry SPA. - Zrobimy wszystko, by pozostawić po sobie dobre wrażenie i czegoś się też nauczyć.

Pierwsze pięć minut gry zdawało się potwierdzać optymizm trenera, bo na każdy gol Wisły, Pogoń odpowiadała bramką i tak było do stanu 3:3. Później jednak płocczanie uzyskali niewielką przewagę, choć do przerwy gra była w miarę wyrównana.

- Dajemy radę, bo na treningach ciężko pracujemy i możemy się sprawdzać z kilkoma rutynowanymi kolegami - powiedział w przerwie Wojciech Jońca, któremu chwilę wcześniej udało się pokonać Adama Morawskiego, byłego bramkarza Pogoni, a obecnie ORLEN-u Wisły.

Po zmianie stron szczecinianie się zdekoncentrowali, a może dysponując niezbyt liczną superligową ławką rezerwowych, opadli nieco z sił, więc przewaga wicemistrzów Polski okazała się już wyraźna. Nafciarze uzyskali 10-bramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca, kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń. Na boisko wprowadzili też młodzież i w konsekwencji w ostatnich ośmiu minutach spotkania nie strzelili gola, a w tym czasie nasza drużyna zanotowała pięć trafień zmniejszając rozmiary porażki.©℗ (mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy