Data publikacji: 11 września 2016 r. 20:45
Ostatnia aktualizacja: 11 września 2016 r. 20:45

ZAGŁĘBIE Lubin - POGOŃ BALTICA Szczecin 24:30 (9:16)

POGOŃ BALTICA: Płaczek, Wierzbicka - Zawistowska 5, Bancilon 5, Szczecina 4, Cebula 4, Królikowska 3, Głowińska 3, Kochaniak 3, Zimny 2, Jaszczuk 1, Buratto Koprowska, Noga.

Wicemistrzynie Polski nie zwalniają tempa w rozgrywkach superligi. Po efektownej inauguracji sezonu i najwyższym w historii występów w tej klasie rozgrywkowej zwycięstwie nad KPR Kobierzyce, Pogoń Baltica pewnie pokonała w niedzielę wyżej notowane Zagłębie.

Szczecinianki na parkiecie w Lubinie niepodzielnie rządziły od pierwszych akcji. Już po sześciu minutach gry prowadziły 5:0. Zagłębie, które pierwszą bramkę zdobyło w 10 minucie dopiero w kolejnej fazie meczupoprawiło skuteczność, ale wystarczyło to zaledwie do zbliżenia się do Pogoni Baltica na 4 gole.

Po przerwie podopieczne trenera Adriana Struzika jeszcze podkręciły tempo. Grały twardo w obronie i skutecznie w ataku. Odskoczyły nawet na 9 bramek i pewnie kontrolowały przebieg meczu.

- Moje zawodniczk zrealizowały wszystkie przedmeczowe założenia. Ostro weszły w mecz i zagrały rewelacyjnie w defensywie - chwali swój zespół trener Adrian Struzik.©℗  (woj)