Siatkówka. Wołosz najlepszą rozgrywającą LM

Data publikacji: 25 kwietnia 2017 r. 17:34
Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2017 r. 17:47

Joanna Wołosz została najlepszą rozgrywającą zakończonego sezonu w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. Choć mistrzynie Polski odpadły już w fazie grupowej, po raz pierwszy nie zakwalifikowały się nawet do kolejnego etapu rozgrywek, to zawodniczki z Polic uplasowały się na wysokich miejscach indywidualnych rankingów.

Joanna Wołosz została najlepszą rozgrywającą na podstawie statystyk. Przy 179 rozegraniach jej skuteczność wyniosła 44,69 procent. To najwyższy współczynnik spośród wszystkich siatkarek. Joanna Wołosz wyprzedziła między innymi Katarzynę Skorupę – zawodniczkę włoskiej drużyny Imoco Volley Conegliano, z którą Chemik bez sukcesów rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Skorupa wśród rozgrywających uplasowała się na 15 miejscu, a na ostatnim 35 dublerka Joanny Wołosz, Izabela Bełcik.

Policzanki najliczniej obsadziły ranking najlepiej zagrywających. Na 18 miejscu uplasowała się w tym gronie Stefania Veljkovic (11 asów), na 41 Agnieszka Bednarek-Kasza (7 asów), a na 52 ex equo Malwina Smarzek i Joanna Wołosz (po 6 asów).

Wśród przyjmujących na 20 miejscu uplasowała się Aleksandra Krzos, która zanotowała 149 przyjęć, z czego aż 28,2 procent zaliczonych zostało, jako przyjęcie perfekcyjne.

W kategorii najlepiej atakujących najwyższą pozycję wśród zawodniczek Chemika zajęła Malwina Smarzek, która uplasowała się na 26 miejscu. Smarzek miała na koncie 69 skutecznych ataków. 54 skuteczne ataki dało Katarzynie Zaroślińskiej 39 miejsce i drugie wśród zawodniczek Chemika, natomiast Anna Werblińska i Stefana Veljkovic zakończyły rozgrywki z 38 udanymi atakami, które plasowały je ex equo na 74 miejscu. 89 pozycję z 33 skutecznymi atakami zajęła Madelaynne Montano.

Wśród najlepiej blokujących najlepsza zawodniczką Chemika została Stefana Veljkovic, która z 15 punktowanymi blokami uplasowała się na 26 pozycji. Agnieszka Bednarek-Kasza zaliczyła 11 punktowanych bloków, co uplasowało ją na 47 pozycji, Joanna Wołosz skompletowała 10 punktowanych bloków, co dało jej 53 miejsce, a Malwina Smarzek z 9 punktowanymi blokami zakończyła sezon na 63 pozycji.

W klasyfikacji najlepiej punktujących zawodniczek najwyżej spośród siatkarek Chemika uplasowała się Malwina Smarzek, która wywalczyła łącznie 84 punkty i zajęła 33 miejsce. Stefana Veljkovic z 64 zdobytymi punktami uplasowała się na 49 pozycji, Katarzyna Zaroślińska z 60 punktami zajęła 53 lokatę, Agnieszka Bednarek-Kasza wywalczyła 42 punkty co dało jej 88 miejsce, a Anna Werblińska z 39 punktami zajęła 95 pozycję. (par)