Piątek, 03 maja 2024 r.

Skoki narciarskie. Polacy wygrali w Klingenthal

Data publikacji: 03 grudnia 2016 r. 18:38
Ostatnia aktualizacja: 04 grudnia 2016 r. 08:19

Polska drużyna skoczków narciarskich zwyciężyła w pierwszym konkursie Grand Prix sezonu 2016/2017. który rozegrany został w niemieckim Klingenthal. Drugie miejsce zajęli Austriacy, a najniższy stopień podium Niemcy.

Polacy starowali w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot

Polska ekipa prowadzona przez trenera Stefana Horngachera zgromadziła 1128,7 pkt, Niemcy - 1087,2 pkt, a trzecia Austria - 1086,3 pkt.

Polacy po raz pierwszy w historii wygrali konkurs drużynowy, wcześniej trzy razy plasowali się na drugiej pozycji i sześć razy na trzeciej.

W zespole biało-czerwonych najlepiej spisał się Maciej Kot, który triumfował również w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej. Drugie miejsce zajął Stoch, a trzecie Austriak Stefan Kraft.

(MIR,PAP)

PAP/Grzegorz Momot

Na zdjęciu: Radość Macieja Kota. Polacy wygrali pierwszy w nowym sezonie grudniowy konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich, w Klingenthal.