Szachy. Maty w sali tronowej

Data publikacji: 25 marca 2024 r. 20:15
Ostatnia aktualizacja: 26 marca 2024 r. 00:24
Zmaganiom na szachownicach przyglądało się liczne grono kibiców... Fot. Piotr WOLSKI

W otwartych mistrzostwach Euroregionu Pomerania w szachach szybkich, które odbyły się w sali tronowej Opery na Zamku w Szczecinie - która była współorganizatorem imprezy obok Klubu Szachowego Gryf Szczecin - startowało 111 zawodników z Polski, Niemiec i Włoch.

Królewska gra miała właściwą oprawę, bo rywalizacja toczyła się w sali tronowej Księstwa Gryfitów, a pierwsze posunięcie na pierwszej szachownicy na otwarcie zawodów wykonał dyrektor szczecińskiej Opery Jacek Jekiel.

Po dwóch dniach emocjonujących zmagań i 11 rundach, zwyciężył mistrz FIDE Kamil Plichta przed mistrzem międzynarodowym Marcinem Sieciechowiczem (obaj SzUKS Gostmat 83 Gostynin), a na podium uplasował się też policzanin mistrz FIDE Robert Kula. Jeśli chodzi o zawodników zachodniopomorskich, to 4. miejsce zajął Filip Łuczak (KSz Hetman Koszalin), szósty był Jan Gregorz (KSz Gryf Szczecin), ósmy - mistrz międzynarodowy Nikolai Aliawdin (Husaria), a dziewiąty - Andrzej Maj (UKSz Skoczek Choszczno). Warto też odnotować bardzo dobrą postawę zaledwie 12-letniego Filipa Pawlicza (KSz Gryf Szczecin), który zajął 11. lokatę. ©℗ (mij)