piątek, 22 września 2017.
Strona główna > Świat > KE wnioskuje o kary dla Polski za dalszą wycinkę

KE wnioskuje o kary dla Polski za dalszą wycinkę

KE wnioskuje o kary dla Polski za dalszą wycinkę
Data publikacji: 2017-09-11 19:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-14 08:12
Wywietleń: 793 291779

Komisja Europejska wystąpiła do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu o nałożenie kar okresowych na Polskę za niewypełnienie postanowienia ws. wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej. Przedstawiciel polskiego rządu uznał wniosek za bezprzedmiotowy.

Pełnomocniczka KE Katarzyna Hermann powiedziała w trakcie posiedzenia, że Komisja Europejska wnosi do Trybunału o "podjęcie wszelkich koniecznych środków tymczasowych", aby nałożyć na Rzeczpospolitą Polską karę za naruszenie postanowienia wiceprezesa Trybunału ws. nakazu wstrzymania wycinki.

Prawniczka złożyła ten wniosek ad hoc, po pytaniach wiceprezesa Trybunału, w jaki sposób KE chciałaby spowodować wykonanie postanowienia o wstrzymaniu wycinki. Przedstawicielka Komisji początkowo domagała się tylko doprecyzowania przesłanki "bezpieczeństwa publicznego", na które powołuje się Polska. Później, po sugestiach wiceprezesa Trybunału i krótkiej przerwie na konsultacje, Hermann wystąpiła o nałożenie na Polskę kar okresowych.

Pełnomocnik rządu uznał wniosek za bezprzedmiotowy, bo - jak argumentował - Polska nie narusza zarządzenia tymczasowego i działa zgodnie z nim. Minister środowiska Jan Szyszko przekonywał, że Polska prowadzi działania tylko tam, gdzie służą zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego. 

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Pikuś
Dzięki jak ty ich nazywasz ,,volksdeutschom'' Polacy jeżdżą do pracy w całej UE, rolnicy otrzymują dotacje, jeździsz po lepszych drogach, kupujesz towary w całej UE bez cła, nie kontrolują ciebie ma granicy (chyba, że to lubisz) itd. Itp. A dzięki twoim bolszewikom z pisu co mamy? Burdel w całym kraju. Zapamiętaj tę kolosalną różnicę zanim użyjesz słowa volksdeutsch, którego najwyraźniej nie rozumiesz. A teraz możesz już popuszczać w swoje brudne pisowskie gacie.
2017-09-13 23:48:23
@prs
W domu wszyscy zdrowi?
2017-09-13 16:32:20
prs
Nie ma żadnych korników. PiS sprzedaje drzewa z Puszczy Białowieskiej - to dla nich biznes.
2017-09-13 11:19:01
@Pikuś
Lemingu z tej nienawiści to niedługo majty popuścisz! Obciachem to jest popieranie volksdeutchy i złodziei!
2017-09-13 09:01:33
Pikuś
Do Maxa Lepiej być łajzą z KE niż łajzą pisowską, jak ty. Bo popieranie pisu to totalny obciach. I żenada.
2017-09-13 00:56:13
k
Kazdy może sobie wyemigrować do Belgii , Holandii / tam to są puszcze / , Niemiec. Po co być tą "V kolumną" w Polsce ?Jak poprzedni rząd się troszczył o te drzewostany z kornikiem ? Nie tylko monokultury leśne są chore w Polsce -społeczeństwo zostało podzielone przez "elity " polityczne , które grają na jego emocjach / wiedza nie ma znaczenia / . Gdyby nie prowadzono tej wycinki , do ue płynęłyby skargi na zaniechania rządu w zwalczaniu plagi kornika ? !
2017-09-12 21:57:40
@hehehe
ale tylko w PL ministerstwem środowiska kieruje kretyn, którego nie można nawet kopnąć w d..ę
2017-09-12 18:30:46
po nas choćby potop
Tyle setek hektarów drzew wiatrołomów, a Szyszko uparł się na wycinkę. Widocznie jakiś układ koleżeńsko-biznesowy?!
2017-09-12 17:12:53
Do... kary nalozyc
I najpierw PO-rozliczac PO kolei... czyli chocby od roku 1945-go PO-czynajac...!! Pomimo ze wciagniecie na Czlonka na Sile i w tamtych latach... bylo "dla co niektorych" - Bardzo Bolesne !!
2017-09-12 12:17:30
hehehe
w EU kornik i Arab jest POd ochroną...
2017-09-12 09:48:58
Ewa
Di "maxa" - Łajzą to ty jesteś pisiorze wraz ze swymi kolesiami
2017-09-12 09:38:17
Obrońca przyrody
Komisja Europejska nie powinna nakładać kar na Polskę tylko na Szyszkę i wykonawców rzezi Puszczy!!! PiS dawno powinien odwołać tego niszczyciela przyrody.
2017-09-12 09:35:47
prawda
Rozprawę utajniono żeby nie wyszła indolencja Brukseli! Sędziowie podobno "niezależni" podpowiadają stronie oskarżającej Polskę i namawiają do ostrzejszych ataków! Prokurator Katarzyna Hermann oskarżająca Polskę kompletnie nie przygotowana merytorycznie, nie potrafiąca wyartykułować o co konkretnie jej chodzi - jednym słowem kabaret brukselski, widać że tu wcale nie chodzi o Puszczę Białowieską tylko o grilowanie Polski pod byle pretekstem a wszystko przez to że nie chce przyjąć islamistów!
2017-09-12 08:54:58
kary nałożyć
Ale nie na Polskę, a na odpowiedzialnych za wycinkę członków rządu.
2017-09-12 07:40:04
UE
Tyle w temacie: http://www.rmf24.pl/fakty/news-ke-wnioskuje-o-kary-dla-polski-w-zwiazku-z-puszcza-bialowies,nId,2439166
2017-09-12 06:50:58
Patrzac na zdjecie...
A czy ta KE... "JEST JUZ SLEPA" (?) i nie widzi WYRAZNIE, jak wygladaja juz... wewnetrzne czesci tych powycinanych drzew, gdzie tylko 15-20 % jest jeszcze "jako tako zdrowe" ! A najlepiej bedzie, jak Minister Szyszko wysle Im tam do Brukseli rowniez "PO-leconym" chocby jedna Zdrowa Polska Szyszke oraz kilkutonowy TIR, z tymi Chorymi juz kawalkami...! By Mr. Donald & Company PO-patrzyli wyrazniej i z bliska na te pale i przejrzeli WRESZCIE "na oczki... jak te male kotki" !!
2017-09-12 02:09:22
Drabinka prezesa.
Wycinka puszczy to dalekosiężny plan Pisu , jak nas pogonią z Europy zostanie nam tylko Białoruś i szybciej zbudujemy autostrady do niej robiąc wycinkę już dzisiaj.
2017-09-12 00:57:53
stop eko-wariatom
W 2007 r. do wycięcia było 29 drzew z kornikiem drukarzem. Ekolodzy na lata zablokowali wycinkę - dziś martwe jest ponad 834 tys. świerków - ponad 8 proc. drzewostanu Puszczy. Brukselcy wariaci rozwalili nam stocznie a teraz rozwalają Puszczę Białowieską!
2017-09-11 23:45:16
Nawet pozorów nie zachowują.
Żałosny ten "niezależny" trybunał sprawiedliwości(?), który podpowiada jednej stronie jak można walnąć drugiej. A ta Katarzyna Hermann to Polka? Bo występuje przeciwko własnemu krajowi?
2017-09-11 23:42:48
max
Łajzy lewackie z KE nie wygracie. Jeszcze na świecie jest trochę uczciwych ludzi.
2017-09-11 22:48:56
@Doigrali się
Honor ? Czy głupota ?Piszesz z brukzelii ?
2017-09-11 22:40:06
Doigrali się
Szyszko natychmiast do dymisji jeśli nasz rząd ma odrobinę honoru
2017-09-11 22:17:36
k
Jeżeli prawo ue zdecyduje , wytniemy sobie jądra ?
2017-09-11 20:05:54