czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Gliński wręczył indeksy

Gliński wręczył indeksy

Gliński wręczył indeksy
Data publikacji: 2016-10-13 14:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:58
Wywietleń: 1211 160826

Akademia Sztuki w Szczecinie zainaugurowała nowy rok akademicki. W uroczystościach wziął udział prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Szczecińska uczelnia artystyczna rozpoczyna siódmy rok akademicki w swojej historii. Dziś liczy około sześciuset pięćdziesięciu studentów, którzy kształcą się na czterech wydziałach. Podczas uroczystości studentom, którzy najlepiej zdali egzaminy wstępne na swoje kierunki indeksy wręczył Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego. Wyróżniono także najlepszych studentów i absolwentów, awansowano pedagogów. Wykład inauguracyjny „Być komuś mistrzem w świecie sztuki” wygłosił Marek Dyżewski.

Piotr Gliński przypomniał m.in. o decyzji swojego resortu w sprawie zakupu dla Akademii Sztuki budynku dawnego pałacu Ziemstwa Pomorskiego, gmachu postawionego w ostatnich latach XIX w., ulokowanego dziś przy al. Niepodległości w Szczecinie. Zabytek należał do banku PKO BP, do 2014 roku mieściła się w nim jego siedziba. Po przeprowadzce oddziału do biurowca przy Bramie Portowej pałac wystawiony został na sprzedaż. - Podpisaliśmy już umowę wstępną. To będzie nowa siedziba uczelni, a także centrum życia artystycznego w Szczecinie. Współczesne gospodarki rozwijają się w dużej mierze dzięki kulturze - mówi P. Gliński. W przyszłym roku w budżecie państwa na kulturę ma zostać przeznaczonych 226 mln zł, co stanowi około procenta finansów państwa. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Piotr Gliński i Dariusz Dyczewski, rektor Akademii Sztuki wręczają indeksy studentom.

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

   

 

Komentarze

Ewa
Dobra wiadomość dla Szczecina!
2016-10-13 15:53:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi