wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > „Kolorowa Aleja": zielony

„Kolorowa Aleja": zielony

„Kolorowa Aleja": zielony
Data publikacji: 2017-04-21 06:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:27
Wywietleń: 470 243239

Będzie kwiatowe corso, bogata oferta świeżych i ekologicznych produktów, mnóstwo okazji do zabawy nie tylko dla najmłodszych, a do tego pyszności do smakowania: od gofrów i cukrowej waty, przez pączki i kręcone ziemniaki, po węgierskie langosze. To i jeszcze więcej podczas weekendu „Kolorowej Alei" (22-23 bm.). Tym razem w odsłonie pn. „Miasto - Ogród" i na zamkniętych dla ruchu dwóch odcinkach pl. Żołnierza Polskiego.

Green Market (dawna aleja kwiatowa) i Eco Market (w cieniu tzw. pomnika bez gwiazdy) - w tych dwóch strefach będzie przebiegał cykl imprez najbliższej edycji„Kolorowej Alei".
W pierwszej z nich stanie 30 stoisk ze wszystkim co zielone do domu, ogrodu i na balkon. W ofercie wystawców znajdą się: kwiaty cięte i doniczkowe, świeże zioła, byliny, trawy, krzewy, sadzonki roślin, sprzęt ogrodniczy, nawozy oraz mała architektura ogrodowa.

- W tej strefie odbywać się będą również warsztaty i animacje, czyli m.in. tworzenie wiosennych kompozycji kwiatowych, warsztaty malarskie dla dzieci i dorosłych, pokazy florystyczne, rzeźbienie w drewnie i malowanie dziecięcych buzi - zapowiada Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska, które wraz z magistratem współorganizują wydarzenia „Kolorowej Alei". - Nie zabraknie znanej akcji pn. „Kwiat za grat", czyli wymiany starych i zużytych elektrośmieci na sadzonki begonii.

Natomiast w strefie Eco Market pl. Żołnierza Polskiego staną drewniane stoiska z ofertą tradycyjnych, naturalnych i ekologicznych produktów. Mają być świeże i o wysokim standardzie jakości.

- Podczas dwóch dni trwania wydarzenia odwiedzający „Miasto - Ogród" będą mogli wybierać i kupować m.in. miody, świece z naturalnego wosku, tradycyjne piwa, wędliny, chleby, sery, kwas chlebowy, obwarzanki tomaszowskie, herbaty, ciasta wegańskie, produkty bezglutenowe, nalewki, ryby wędzone, ekologiczną kawę - zachęca rzecznik Żeglugi Szczecińskiej. - Także: naturalne wyroby z łuską gryczaną i z gorczycą, lampiony, wianki, dekoracje z wikliny, miniaturowe lasy w szkle, a nawet kosmetyki naturalne.
Kiermasze, pokazy, animacje i warsztaty „Miasta - Ogrodu" będą czynne w sobotę (22 bm.) w godz. 10-18, a w niedzielę (23 bm.) - krócej, bo do godz. 17. Cały program wydarzenia jest dostępny na stronie: kolorowaaleja.pl. ©℗

(an)

Fot. Robert STACHNIK

„Kolorowa Aleja": zielony „Kolorowa Aleja": zielony „Kolorowa Aleja": zielony „Kolorowa Aleja": zielony „Kolorowa Aleja": zielony „Kolorowa Aleja": zielony „Kolorowa Aleja": zielony

Komentarze

Pytanie brzmi
Czyli w niedzielę po 17 pawilony zostaną zdemontowane?
2017-04-21 11:04:52
Rybak
Tak powinno być tam na stałe. Czy warto było wydawać grubą kasę aby aleja opustoszała?? Za mniej można było postawić budki, nawet ogrzewane na zimę a ludzie by tam przychodzili.
2017-04-21 09:52:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej