poniedziałek, 23 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Runął pomnik Wdzięczności w Choszcznie

Runął pomnik Wdzięczności w Choszcznie

Runął pomnik Wdzięczności w Choszcznie
Data publikacji: 2018-03-16 15:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-07 09:32
Wywietleń: 1375 318599

Pomnik Wdzięczności w Choszcznie podzielił los podobnych pomników w całej Polsce. Poświęcony Armii Czerwonej, po wojnie stanął przy głównej ulicy miasta - Wolności. W tym miejscu wcześniej znajdował się pomnik Żniwiarki. Był symbolem dawnego Arnswalde, a jego fundatorem był kupiec żydowskiego pochodzenia Abrahamowsky. W 1944 roku usunęli go Niemcy.

Pomnik Wdzięczności od lat budził kontrowersje. Sporo mieszkańców uważało bowiem, że powinien zniknąć już dawno, bo jest symbolem komunizmu. Wielu choszcznian twierdzi jednak, że jego rozbiórka jest niepotrzebna.

- Nie jest winą żołnierzy, że tutaj przelali swoją krew. Zdecydowana większość znalazła się w dawnym Arnswalde nie z własnej woli - mówi Jerzy Gumuliński, który jako radny bezpartyjny głosował na sesji miejskiej przeciwko likwidacji pomnika. ©℗

Tekst i fot. (elp)

Runął pomnik Wdzięczności w Choszcznie Runął pomnik Wdzięczności w Choszcznie Runął pomnik Wdzięczności w Choszcznie Runął pomnik Wdzięczności w Choszcznie

Komentarze

topaz
Najbardziej zaciekle wypowiada się rozgarnięta "dziatwa" które o różnicy między socjalizmem a kapitalizmem wie tyle ile usłyszeli w TV bo z czytaniem to u nich raczej na bakier a szczególnie historii, i jeszce jedno to nie była rozbiórka tylko zniszczenie totalne a czy podstawa nie była jeszcze przedwojenna
2018-04-07 09:28:34
Jędruś
Wreszcie zniknął. Sowieccy agenci nie próżnują, jak widać w komentarzach. Daremne żale, próżny trud - towarzysze.
2018-03-29 09:14:40
mieszkaniec
Dokładnie. Juz dawno powinni go zniszczyć. Wszystkich zwiazanych z pomnikiem powinni zapakowac w wagon i w droge.
2018-03-18 08:17:15
@Bartek
Kto nakładł ci do tego pustego łba tyle g.ów,na?
2018-03-17 18:18:39
Bartek
Jak dziecz zza Uralu w ramach rekompensaty gwałciła Polki, jak nas napadli wcześniej z nazistami, jak wywieźli co się dało do ZSRR, jak przez 45 PRL robili wszystko żeby Polacy nie mieli zbyt dobrze, jak nas doili w zamian za pomoc wojskowa, która była jedynie trzymaniem nas w ryzach...
2018-03-17 13:32:01
PiSzcząca bida
@ Olek - możesz nawet przyłączyć się do sekty z nowogrodzkiej. Oni będą wiedzieli, jak ci pomóc.
2018-03-17 12:40:46
" Nie jest winą żołnierzy, że tutaj przelali swoją krew."
Katolicka wdzęczniość naziPiSdzielców dla wyzwolicieli!!!
2018-03-17 09:34:23
Olek
Przyłączam się do Wreszcie. Wyrazy współczucia dla umysłowej bidy PiSzczącej.
2018-03-16 21:06:49
PiSzcząca bida
Q@ Wreszcie! - "Młodzi wiedzą, jaka jest prawda"? Skąd? Z interpretacji IPN czy wykładni PiS? Oni tyle wiedzą o historii, ile czterolatek wie rozmnażania pingwinów. I kiedy w Polsce był komunizm? Komunizm to był w Chinach za Mao-Tse-Tunga czy w ZSRR do czasów Gorbaczowa. W Polsce był socjalizm. Poczytajcie sobie jeden z drugim, by stwierdzić jaka jest róźnica.
2018-03-16 17:19:43
Gość
Dlaczego tak późno!
2018-03-16 16:26:22
Wreszcie!
Wyrazy współczucia dla zindoktrynowanej przez komuchów części społeczeństwa. Na szczęście, młodzi wiedzą, jaka jest prawda.
2018-03-16 16:24:33