wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Szturm na... brud

Szturm na... brud

Szturm na... brud
Data publikacji: 2017-06-18 18:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:33
Wywietleń: 3489 270350

Nowymi zamiatarkami w liczbie dwóch szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego pochwalił się z początkiem tego tygodnia. Teraz do dyspozycji, czyli do walki z wielkomiejskim brudem, ma ich w sumie cztery. Czy na szczecińskich ulicach, a zwłaszcza chodnikach, będzie wreszcie czyściej?

Jak zakomunikował Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM, te pojazdy firmy Hako (modele City Master 600 i City Master 1250), w zależności od modelu posiadają dwie lub trzy szczotki, które przy użyciu płynów czyszczą zabrudzone chodniki i ścieżki rowerowe. Dysponują również modułem szorującym. Dwa starsze urządzenia typu City Master 600 zakupione zostały trzy lata temu i wykorzystywane były podczas minionych zim między innymi jako pługo-piaskarki do odgarniania śniegu ze ścieżek rowerowych.

Spółka Hako z Krakowa okazała się jedyną, która zaoferowała zamiatarki w przetargu, jaki ZDiTM ogłosił na zakup tego typu sprzętu w końcu kwietnia tego roku. A cenę ich dostawy w terminie do 12 tygodni skalkulował na łączną kwotę 608 973 zł brutto.

- Maszyny wyjeżdżają w teren codziennie zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem, ich obszar pracy jest podzielony na 30 rejonów. Dzięki zakupionemu sprzętowi, chodniki i ścieżki rowerowe będą sprzątane z większą częstotliwością - zapewnia rzecznik ZDiTM. ©℗

(MIR)

Na zdjęciu: Maszyny wyjeżdżają w teren codziennie.

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

Komentarze

D
Bardzo ładne reklamowe zdjęcie - nie ma to jak przejechać się takim urządzeniem tam gdzie jest czysto - harmonogram....
2017-06-19 13:14:14
Anka
Zróbcie akcję czyszczenia ulicy Gdańskiej i ścieżek rowerowych wzdłuż Gdańskiej. Tam jest straszny bród. Policja powinna wystawiać mandaty za wyjazd brudnymi autami ciężarowymi z portu i okolicznych firm (cementownia czy inne budowlane). Po deszczy tam jest tylko maź, kto to widział by był taki bród w centrum miasta. Nikt nie dba o czystość tej głównej ulicy miasta!
2017-06-18 22:55:44
8888
Bulwary i deptak tam najgorzej szczegolnie po weekendzie, a w srodmiesciu jedna wielka sralnia dla kundli, szczegolnie w al. piastow- na tzw. zielonym -juz prawie wcale torowisku ,no ale co sie dziwic jak taka patola w okolicy urzeduje, kiep ,sraluch, harnas i na torowisko a jak, co ciekawe oni mysla ze g... ich psa nawozi trawnik ....wiele osob jest tu ze wschodu i tu przyjechalo po latach 1950 a nadal to sie odczuwa niestety mimo bliskosci zachodu.
2017-06-18 19:23:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej