czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > W alei teraz animacje i badania

W alei teraz animacje i badania

W alei teraz animacje i badania
Data publikacji: 2017-07-17 16:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:35
Wywietleń: 2423 274886

Szczecińscy urzędnicy nie zdążyli jeszcze rozstrzygnąć otwartego i kolejnego już konkursu, jaki tego lata ogłosił prezydent miasta, dotyczącego alei Wojska Polskiego i jej tzw. modelowej rewitalizacji, a już szuka chętnych na kolejne zlecenie z nią związane. Tym razem na przeprowadzenie badania socjologicznego wśród mieszkańców pięciu kwartałów zabudowy mieszkaniowej zlokalizowanych przyległych do śródmiejskiego odcinka alei od strony placów Szarych Szeregów i Zwycięstwa.

Termin składania ofert w otwartym konkursie na przygotowanie i realizację programu animacji społecznej w procesie rewitalizacji w ramach projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie” upłynął 5 lipca. Dotacja na jego realizację ma wynieść 50 tys. zł. Miasto oczekuje, że organizacja, której zostanie zlecone zadanie przedstawi w ofercie program animacji społecznej mieszkańców obszaru rewitalizacji, tj. kwartałów zabudowy mieszkaniowej przy alei Wojska Polskiego na odcinku od placu Zwycięstwa do placu Szarych Szeregów, z określeniem sposobu realizacji programu – atrakcyjnego, adekwatnego do celów zadania i odpowiedniego dla danej grupy wiekowej (dzieci, młodzież, osoby dorosłe, osoby starsze).

Wydarzenia, w zakresie promocji i informacji o nich, miałyby być organizowane do końca grudnia tego roku. We współpracy z punktem konsultacyjnym, który oficjalnie działa w budynku przy ul. Królowej Jadwigi 44b od 30 czerwca, a prowadząca go organizacja pozarządowa (jest nią Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”) też wyłoniona została w osobnym konkursie i uzyskała na ten cel gminną dotację w kwocie 80 tys. zł.

Jak ustaliliśmy, oferty na animacje złożyły w magistracie w terminie 4 podmioty. Jakie? Jak odpowiedział nam Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta UM, informacja zostanie podana w oświadczeniu woli po zatwierdzeniu wyników przez prezydenta.

W związku z aleją Wojska Polskiego pojawił się też inny komunikat. Tym razem o tym, że miasto szuka dla odmiany wykonawcy, który przeprowadzi badanie socjologiczne wśród mieszkańców 5 kwartałów zabudowy mieszkaniowej zlokalizowanych przy alei Wojska Polskiego. Termin nadsyłania ofert mija 24 lipca.

- Poprzez badanie miasto ma zamiar pozyskać dane i informacje, które posłużą w dalszej kolejności w podejmowaniu optymalnych decyzji w procesie opracowania koncepcji zagospodarowania wnętrz 5 kwartałów zabudowy mieszkaniowej zlokalizowanych przy alei Wojska Polskiego na odcinku od placu Szarych Szeregów do placu Zwycięstwa w Szczecinie - czytamy w komunikacie CIM UM, podpisanym przez Piotra Zielińskiego.©℗

Tekst i fot. Mirosław Winconek

Komentarze

OBY
A może o to właśnie chodzi (oby) - że kolejni zarobią sobie na projektach, analizach, a aleja pozostanie w swoim obecnym kształcie, który jest bardzo dobry, bo ma szerokie chodniki dla pieszych i kilka pasów dla rozładowania ruchu w centrum miasta.
2017-07-18 06:51:51
chyba urzędasy mają z górki do pracy albo jeżdżą autami?
nie potrzebne badania, ale potrzebne są proste i równe chodniki w naszym mieście bo są tak zaniedbane miejsca że już trudno chodzić!
2017-07-17 23:40:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny