poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zarzuty dla sprawcy wypadku w Kliniskach

Zarzuty dla sprawcy wypadku w Kliniskach

Zarzuty dla sprawcy wypadku w Kliniskach
Data publikacji: 2017-12-06 13:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-07 08:41
Wywietleń: 6106 304033

Dorian T., który we wtorek (5 grudnia) rano spowodował wypadek na drodze S3 w Kliniskach Wielkich, został w środę przesłuchany przez prokuratora. Postawiono mu zarzuty nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Sprawcy, który w chwili wypadku był pijany, grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Wypadek miał miejsce we wtorek około godz. 5 na wysokości zjazdu do stacji paliw w Kliniskach. VW scirocco, prowadzony przez Doriana T. z dużą prędkością, uderzył w tył volkswagena bory, którym jechało do pracy małżeństwo mieszkające w jednej z podgoleniowskich wsi.

Siła zderzenia była ogromna, cały tył volkswagena bory został zgnieciony. Szczątki obu samochodów rozrzucone były na drodze na odcinku prawie dwustu metrów, samochód Doriana T. wyhamował dopiero przed skrzyżowaniem. Na odcinku, gdzie doszło do wypadku, dopuszczalna prędkość to 90 km/h. Sprawca musiał jechać z prędkością zdecydowanie wyższą od dozwolonej. Jaka ona była – określi biegły sądowy.

Skutki zderzenia były tragiczne. Mężczyzna, który siedział na przednim fotelu pasażera – zginął. Kierująca volkswagenem kobieta z poważnymi, ale niezagrażającymi życiu obrażeniami trafiła do szpitala. Dorian T. wyszedł ze zdarzenia bez większego szwanku. Został zatrzymany przez policję. W środę, po wytrzeźwieniu, został przesłuchany przez prokuratora. Usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 177 par. 2 Kodeksu karnego: spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Nie ma wątpliwości, że Dorian T. w chwili zdarzenia był pijany, wstępne badanie alkomatem wykazało około 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na mocy art. 178 Kodeksu karnego odpowiedzialność w takiej sytuacji jest zaostrzona. Sprawcy grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności, kodeks nie przewiduje możliwości warunkowego zawieszenia wykonania kary. Nie ma jeszcze decyzji, czy zostanie zastosowany areszt tymczasowy.

Dorian T. jest znanym didżejem i twórcą muzyki techno, postacią bardzo popularną w kręgach miłośników tego rodzaju rytmów. Podobnie jak ofiary wypadku, mieszka w jednej z podgoleniowskich wsi.

Tekst i fot. (cm)

Na zdjęciu: Siła uderzenia była ogromna. Tył volkswagena bory został całkowicie zgnieciony.

Komentarze

endi
powinien siedzieć a on właśnie w tej chwili sbie leży- ple, ple, ple...
2017-12-07 07:19:51
St
Jakie 25 lat za nieumyślne, stuknijcie się w glowy
2017-12-06 22:52:41
Aclc
Nie mogę czytać tego wsZystkiego... ludzkiej zawiści, skupiacie się nie na tym co trzeba... czy ktoś z Was tam był? Widział to co się działo ? NIE!!!!! Ja byłam i przy tej Pani i przy Dorianie... sama i ratowalam ... więc przestańcie być pieprzonymi... ludźmi bez innych emocji jak nienawiść i zawiść ... skupcie sie na tym co trzeba...
2017-12-06 22:37:26
Ewa wzywa 07
Pewnie sprawa będzie miała takie samo albo podobne zakończenie jak tego Dariusza Krupy co naćpany zabił kobietę n pasach.Ale sowicie opłacona papuga zrobi swoje!!!
2017-12-06 22:36:13
BEZMYSLNE spowodowanie wypadku, obrazen i smierci
Jak spowodowal wypadek to mial ok. 2 promlie alkoholu w wydychanym powietrzu - a ciekawe ile we krwi...? To jak mozna nazwac to - nieumyslnym spowodowaniem wypadku ?? Czyli co, jak zaczal pic alkohol to "juz nie myslal" i jak wsiadal za kierownice sporo juz pijany, to tym bardziej "trzezwo juz nie myslal... a wiec - BEZMYSLNIE !!
2017-12-06 22:17:41
no, to jest się czym chwalić
czym, bo przecież nie kim.. jak ktoś wsiada nawalony do autka to musi zdawać sobie sprawę z konsekwencji - kropka. czyli.. specjalnie wjechać nie chciał.. ale musiał brać to pod uwagę. Tylko szczeniak z wiochy pod Goleniowem, co to sobie "może" na więcej we wsi swej.. "co mnie zrobisz jak mnie złapiesz".. gdyby to moja rodzina ucierpiała.. to wyjścia byłyby dwa - albo do pudła na 12 albo do piachu. Nie innej drogi ku chwale..
2017-12-06 20:40:24
Ja
Nie skazujcie chłopaka. Nie znałem go, ale nie jestem aż tak żądny zemsty. Cóż, czasu nie cofnie się. Tragedia dla wszystkich. I dla ofiar i dla sprawcy. Absolutnie nie bronię małolata ale kiedy czytam to co niektórzy piszą to ręce opadają. Jest do 12 lat pozbawienia wolności a jakiś nadgorliwy kretyn pisze żeby dać 25. Chory łeb. Sąd będzie od tego, żeby orzec karę. Może niektórzy z zawiści tak źle życzą. Współczuję ogromnie rodzinom ofiar, współczuję również rodzicom sprawcy i jemu też. Koszmarny błąd młodości, który na zawsze zostawi traumę u wszystkich.
2017-12-06 20:25:58
MS
Do Alicja: Jak był narąbany to nie wsiadł świadomie. więc umyślnie nie spowodował tego wypadku... umyślnie wypił tylko alkohol w nadmiernej ilości.
2017-12-06 19:12:41
Ch. Eng.
Ktoś tu pi...li o zajechaniu drogi. Zobacz ośle jaki uderzenie ma uderzony samochód, dokładnie w tył. Koniec dyskusji.
2017-12-06 18:00:10
RR
25 lat i tyle w temacie
2017-12-06 18:00:01
Radal
Dlaczego nieumyślne spowodowanie śmierci skoro mial dwa promile. Ja to bym pewnie 25 odrazy dostał bo nie jestem znanym artysta.
2017-12-06 17:11:42
rado
W tym wypadku zginął brat mojej znajomej RIP :(
2017-12-06 16:48:15
ala
ciekawe czy firma leasingowa (pekao sa) w której Dorian miał samochód wyciągnie w stosunku do niego konsekwencje za jazdę pod wpływem czy potraktuje to jako zwykły wypadek i przeznaczy samochód do kasacji i temat się rozmyje?
2017-12-06 16:45:53
bruno
Dorian Kamil Tomasiak WSIADŁ ZA KIEROWNICE PIJANY!!!! Miał 2 promile!!!! Więc o czym mowa to zwykły bandyta na drodze a auto w jego rękach to jak odbezpieczona broń,która właśnie wypaliła i zabiła człowieka!!!
2017-12-06 16:00:30
Karma
Karma wraca, oby dostał wyrok z najwyższej Półki. Nie tylko pod wpływem alkoholu był ...
2017-12-06 15:43:08
Ja
Dla osób które tam nie jeżdżą. Tam jest lekki zakręt, ograniczenie najpierw do 90, a później zaraz do 70 i radar oraz bardzo niebezpieczne kolizyjne skrzyżowanie (było już parę wypadków śmiertelnych). Nawet jeśli poszkodowani zjechali na drugi pas nie byliby w stanie zobaczyć szybko nadjeżdżający samochód, a sądząc po zdjęciach pędził bardzo szybko i nic go nie obchodził radar. Pochodził z Goleniowa więc bardzo dobrze znał to skrzyżowanie.
2017-12-06 15:12:51
papuga
Ciekawe jakie adwokat będzie go bronił? Na pewno ze Szczecina i z górnej półki. Stać faceta na niego, by zamiast 12 lat dostać 9. Jest o co walczyć
2017-12-06 15:05:02
Konjo
A sprawca masakry w Kamieniu jeszcze siedzi czy już go rodzinka wyciągnęła?
2017-12-06 15:03:22
Kitt
Dorian i techno? Toż to błąd rzeczowy, redaktorzyno, kolego Ławrynowicza.
2017-12-06 15:01:48
Tom DJ
Prawda jest taka ze dostanie wyrok w zawieszeniu ponieważ sad wobec niego nie zastosował jeszcze aresztu. Kto tak robi wobec człowieka który lata po całym świecie? 23 grudnia wrócił z Indii teraz 14 grudnia ma lecieć do Portugalii a 24 i 31 do chin żeby tam grac. Tak wiec prawda jest taka ze chłopak dostanie tylko zawiasy. Jestem ciekaw czy był tylko pod wpływem alkoholu czy jeszcze jakiś innych używek.
2017-12-06 14:53:56
Wypadek spowodował kierowca który zajechał a nie Dorian T
On może ponosić odpowiedzialność za wypadek - przynajmniej całkowitą winę On powinien beknąc ale za coś innego
2017-12-06 14:39:45
dJ dORJAN
DJ Dorjan znany z tego ze jest znany . Nie wiem z jakiej jest wsi ale w zyciu nie słyszałem o techno Dorjanie.
2017-12-06 14:26:02
Gość
Może jeszcze Alicjo stwierdzisz ze jechał i szukał swoich ofiar na drodze skoro uwazasz ze zrobił to umyślnie. Widać ze jestes oderwana od rzeczywistości. Jedyny błąd jaki zrobił to to ze jechał pod wpływem. A z relacji niektórych mediów wynika ze kierująca poprzedzającym autem zajechała mu drodze próbując być uprzejma wobec kierującego Tirem wiec wina jest po jej stronie. Jego jedynie ze jechał pod wpływem przez co nie zdążył wyhamować. Wiec jak najbardziej nieumyślnie spowodował wypadek.
2017-12-06 14:23:33
KK
Chyba art.177KK jeśli chodzi o wypadek. 178aKK to samo kierowanie
2017-12-06 14:18:31
Marko
Dożywotny zakaz prowadzenia samochodu!!!
2017-12-06 13:51:42
DORIAN, techno, wieś.
Coś jeszcze ??
2017-12-06 13:43:26
drajwer
Wyjdzie i będzie grał, zarabiał szmal i się cieszył życiem, które inni przez niego stracili. Niech siedzi w kiciu do sprawy.
2017-12-06 13:34:14
Alicja
To nie było nieumyślne spowodowanie wypadku. Wsiadł do auta za kierownicę pijany więc zrobił to z pełną premedytacją i w pełni umyślnie. Powinien mieć postawiony zarzut zabójstwa z premedytacją. Wsiadając po pijaku do auta wiedział, że może spowodować wypadek a to, że pewnie myślał, że może mu się uda dobrnąć do celu, to nie ma żadnego znaczenia.
2017-12-06 13:29:47