sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > ZUS i uczelnia z umową o współpracy

ZUS i uczelnia z umową o współpracy

ZUS i uczelnia z umową o współpracy
Data publikacji: 2017-09-14 15:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-14 23:26
Wywietleń: 770 292186

Umowę o współpracy podpisano w czwartek (14 września) pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Szczecinie. Jak podkreśliła prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska, taka współpraca jest w interesie dwóch stron.

– Myślę, że to dzisiejsze spotkanie realizuje strategię Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którą wdrożyłam od początku zarządzania tą instytucją: żeby ZUS otwierał się na świat zewnętrzny, szczególnie na uczelnie – stwierdziła prezes Uścińska.

Dodała, że umowa o współpracy jest w interesie dwóch stron. Uczelnia zyska możliwość dostępu do dużej bazy danych oraz korzystania z doświadczonej kadry ZUS, a studenci zostaną zaproszeni na staże.

– Z drugiej strony, ZUS zaprasza studentów, żeby zobaczyli, na czym polega praca w takiej instytucji i w przyszłości zasilili jej kadrę – mówiła prezes, zaznaczając, że skorzystają także pracownicy ZUS, otrzymując możliwość poprawy swoich kompetencji i umiejętności – poprzez kursy, szkolenia, studia.

Niedługo zaczyna się nowy rok akademicki, więc zdaniem prezes Uścińskiej, to dobry moment na podpisanie umowy i skonkretyzowanie wzajemnych oczekiwań.

– Bardzo się cieszę, że do partnerów Wyższej Szkoły Administracji Publicznej dołącza dziś ZUS – powiedziała dr Magdalena Fiternicka-Gorzko, rektor WSAP. – Tego typu porozumienia są bardzo istotne. Dzisiejsze może być rozpatrywane w kilku aspektach. Jeden z nich to dydaktyczny, edukacyjny. Od tego roku chcemy wprowadzić nową specjalność związaną z ubezpieczeniami społecznymi. Dlatego bardzo się cieszymy, że w gronie naszych wykładowców znajdą się pracownicy ZUS.

Rektor wspomniała też o aspekcie naukowym.

– Planujemy wspólne organizowanie konferencji, szkoleń – zapowiedziała.

Podpisy pod umową o współpracy złożyły prezes ZUS i rektor WSAP. (ek)

Fot. E. Kubowska

ZUS i uczelnia z umową o współpracy

Komentarze

kola
Do jakiej bazy danych dostanie dostęp jakaś prywatna szkoła. Co to za dziwne porozumienie. A kto z pracowników ma być tymi wykładowcami. O co tu tak naprawdę chodzi. Bo artykuł tego w ogóle nie wyjaśnia.
2017-09-14 23:21:18
andrew56
do zusu to tylko z siekierą
2017-09-14 18:07:04
Ciekawski
Dostęp do bazy danych... ciekawe. A po co jest ZUS?
2017-09-14 17:42:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi