Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Świt ograł Kotwicę w derbach

Data publikacji: 06 maja 2018 r. 18:21
Ostatnia aktualizacja: 06 maja 2018 r. 18:27

Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 4:1 (2:0) 1:0 Stefanowicz (34-karny), 2:0 Ciechański (45), 3:0 Cichański (61), 4:0 Kozłowski (90), 4:1 Górzyński (90)

Przewaga Pogoni utrzymywała się do 30 minuty. Wówczas w polu karnym Paczuk zagrał piłkę ręką, a karnego zamienił na bramkę Stefanowicz. Wynik podwyższył najlepszy snajper Elany w rundzie wiosennej Ciechański.

Druga połowę Elanę zagrała jeszcze lepiej i miała zdecydowaną przewagę. Ozdobą meczu był drugi gola Ciechańskiego, który minął obrońców Pogoni strzałem w okienko pokonał Kusztana. Szczecinianie honorowego gola zdobyli w doliczonym czasie gry.

Świt Skolwin - Kotwica Kołobrzeg 3:0 (2:0) 1:0 Walków (18), 2:0 Wyganowski (40), 3:0 Bil (48)

W meczu na szczycie III ligi zdecydowanie lepszy był lider tabeli. Świt miał przez cały mecz wyraźną przewagę i oprócz trzech zdobytych bramek mógł strzelić kolejne. Kilku okazji piłkarze ze Skolwina jednak nie wykorzystali m.in. w słupek strzelił Wyganowski.

Kotwica dopiero w końcówce spotkania groźniej zaatakowała starając się zdobyć honorową bramkę. Dla ekipy ze Skolwina był to już ósmy wygrany mecz tej wiosny. Spotkanie oglądał komplet publiczności, a przed meczem odbył się rodzinny festyn. ©℗ (woj)