niedziela, 24 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > „Bartłomiej Sochański jest jak rycerz Jedi”

„Bartłomiej Sochański jest jak rycerz Jedi”

„Bartłomiej Sochański jest jak rycerz Jedi”
Data publikacji: 2018-10-27 12:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-28 20:23
Wywietleń: 1523 358405

„Dla mnie jesteś współczesnym rycerzem Jedi” powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Czesław Hoc, do mec. Bartłomieja Sochańskiego, kandydata prawicy na prezydenta Szczecina. Na konferencji prasowej w szczecińskiej siedzibie PiS-u wsparcia prawnikowi udzielili ważni politycy tej partii w regionie: oprócz Hoca także minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, wiceminister w tym resorcie Paweł Szefernaker, posłowie Leszek Dobrzyński, Artur Szałabawka i Michał Jach, wojewoda Tomasz Hinc.

Sochański w pierwszej turze pokonał kandydata Platformy Obywatelskiej, Sławomira Nitrasa. 4 listopada zmierzy się urzędującym prezydentem, Piotrem Krzystkiem.  

Zachęcam tych, którzy nie głosowali na mnie w pierwszej turze, a głosowali na innych kandydatów, żeby to mnie zechcieli obdarzyć swoim zaufaniem – powiedział Sochański. Jestem człowiekiem doświadczonym, zrównoważonym, dotrzymuję słowa, podobnie jak Prawo i Sprawiedliwość. Jestem człowiekiem zgody. Podobnie jak cała partia. Jestem z krwi i kości Europejczykiem. Tyle że chodzi mi o Europę wolną od biurokracji i centralizmu.

Brudziński ocenił, że wedle całej drużyny Prawa i Sprawiedliwości wybory samorządowe w naszym regionie mają wymiar historyczny.

Po raz pierwszy w Szczecinie kandydat Prawa i Sprawiedliwości pokonał w bezpośrednim wyborczym zderzeniu kandydata Platformy Obywatelskiej – precyzował minister. To pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Szczecinianie postawili na kampanię spokojną, merytoryczną, bez inwektyw, bez pomówień, bez emocjonalnego rozedrgania. Chcę podkreślić: my wojny totalnej, o której nasi oponenci mówią, że będą ją z nami toczyć na ulicy i zagranicą, nie chcemy przenosić na szczebel samorządowy. Chcemy współpracy i rozmowy, rzeczywistego popchnięcia do przodu całego regionu.

Z kolei Hoc przekonywał, że kandydata prawicy na prezydenta Szczecina cechują odwaga i pokora.

Dla mnie, Bartek, jesteś takim współczesnym rycerzem Jedi, jest w tobie moc i myślę, że ta moc będzie promieniować na całe Pomorze Zachodnie i przede wszystkim na pięknie rozwijający się Szczecin – dodawał.

Prawo i Sprawiedliwość w wyborach samorządowych w Pomorzu Zachodnim osiągnęło spektakularny wynik – dodawał Hinc. Mamy teraz o ponad 70 tysięcy więcej głosów w całym województwie niż w 2014 roku i blisko podwojenie ilości mandatów w sejmiku. Kampania wyborcza jeszcze się nie skończyła i osoba pana prezydenta Bartłomieja Sochańskiego daje szansę Szczecinowi na prowadzenie innej polityki.   

Brudziński wypowiedział się także na temat rozmów o ewentualnych koalicjach w sejmikach, które pozwoliłoby rządzić prawicy w więcej niż sześciu województwach: „Piłka jest w grze. Toczą się rozmowy, za które jest odpowiedzialny mój kolega z rządu, pan minister Michał Dworczyk”. ©℗

Tekst i fot. (as)

Kto według Ciebie wygra drugą turę wyborów na prezydenta Szczecina?

Komentarze

Zwalczcie tę chuć
Rycerzy trzech: Ketling, Wołodyjowski, Zagloba Gnębi nas pech, wszystkim nam się Basieńka podoba, ach, podoba Zwalczcie tę chuć, inny cel wam historia wytycza Musicie knuć, musimy knuć - jak się pozbyć Tuhaj-bejowicza
2018-10-28 18:18:50
trohan
Mi raczej przypomina Faziego z Mupetów, a Szefernaker-miśka od Antka.
2018-10-28 15:38:15
gregor102
W Szczecinie urzędujący prezydent, wywodzący się z PO, obecnie niby bezpartyjny Krzystek, wymyślił sobie projekt "Szczecin - pływające ogrody 2050", jak dla mnie to "pralnia szczecińskich, samorządowych pieniędzy".. kto tego dożyje..?? 🤪🤪 A jedynym zauważalnym efektem tego podejrzanego projektu, jest przemalowanie nie wiedzieć czemu...🤔🤔 szczecińskich autobusów i tramwajów w "niby" barwy w/w projektu... Proszę znawców tematu o wyjaśnienie mi całej tej szopki.. z góry dziękuję.
2018-10-28 10:37:28
Mach
Powinni przestać brać dopalacze w pisie.
2018-10-28 09:23:48
Do Odznaczen i Medali...
Rowniez i w samym Szczecinie zalapalo sie juz kilkunastu Opozycjonistow z lat PRL-u 1945-1990 !! I dziwne, ze zadnego z tych Odznaczonych... tak PiS-owi jak i reszcie Zjednoczonej Prawicy ( przy pomocy IPN-u ) - nie udalo sie Zaproponowac... na odpowiedniego Kandydata na Prezydenta Miasta ?? A Panu Sochanskiemu, za Prawna obrone kilka lat temu, przed bylym "Wymiarem Sprawiedliwosci" bylego Komendanta KW MO w Szczecinie - za Wydanie Polecenia / Rozkazu Internowania Dzialaczy Opozycji i Solidarnosci po wprowadzeniu Stanu Wojennnego przez WRON-e w dniu 13.12.1981 roku... "Serdecznie i teraz wraz z Rodzina - Dziekuje" !!!
2018-10-28 01:38:47
fre
Rycerz Jedi są po stronie dobra , więc jaki z niego rycerz ...Jedi .
2018-10-27 21:07:02
Elektor
A mniejszego PiS już mie miał?
2018-10-27 19:55:06
bajeczki
rycerze Yedi nie chodzili na 9 miesieczne zwolnienia lekarskie....no moze ci ze Szczecina...a konkurent polityczny Pana Mecenasa to Ksieżniczka Leila czy Lord Vader. Czy konkurent Mecenasa przypomina Lenia z wierszyka dla dzieci, gdy się skończy sen polityczny Lenia, mieszkańcy zawyją w rozpaczy jak w Grecji czy Hiszpani gdzie wszystko co dostali z UE zbankrutowalo...natomiast fajnie bylo jak sie bralo wszystko na kredyt,,,, Leń ma na swoim Dworze takich samych Dyzi i Leni...i nasz Leń i Dyzio jest bardzo podobny do tego z Bajki, w momencie gdy lezy, nikt go nie moze ruszyc...
2018-10-27 18:41:18
Na pewno nie
Jedi nie byli zdrajcami i sprzedawczykami
2018-10-27 17:47:08
Zed
Nie widziałem pijanego Jedi
2018-10-27 17:44:38
----
Tymczasem dzień po wyborach schowany Antonii już o Smolensku bredzi, moze przyjedzie udzielic poparcia panu Bartłomiejowi, czy Pan Bartlomiej też twierdzi ze w Smolensku byl zamach ?bomba helowa?parówki czy cos w koncu ?ciemny lud to kupuje, wincej takich głupot wincej !!!!
2018-10-27 16:55:04
Jarun
Hoc-dzieciaku, wydoroślej wreszcie! Za dużo naoglądałeś się filmów s-f. Życie to nie Matrix czy Gwiezdne wojny ! Więcej szkodzisz Sochańskiemu tymi swoimi infantylnymi wypowiedziami, niż gdybyś nic nie mówił. Więc zamknij...papuśną gębę.
2018-10-27 16:35:18
PIC na wodę
Jaki PiS taki Jedi, kto tam u Was w pijarze pracuje, matko... Ludzie idźcie na wybory i dobijcie tę nędzę. LORD PIOTR jest jedyny!!! i najlepszy!
2018-10-27 16:19:23
Śp.Stalin
A rycerz tez nadużywał?????tak tylko się pytam.
2018-10-27 15:34:26
zworki
zaproponujcie cos z rozmachem i wizja moze expo w szczecinie inne miasta dostaly euro 2012 , zlot mlodzierzy teraz czas na szczecin ale musi to byc z poparciem premiera cos z rozmachem inaczej bedzie klapa moze tor F1 jak pisowi zalezy na wygranej to mozna ich przekonac
2018-10-27 13:55:07
:)
@inż ,SOCHA.:Też brałeś fikcyjny płatny urlop? buhaha a p.Bartłomiej jedyny miecz jaki by udźwignął to plastikowy :)Jakie miasto tacy rycerze, a Krzystke bedzie Lukiem Skywalkerem :)
2018-10-27 13:46:42
gosc
Mi przypomina mistrza Yode,tylko mocy mu brak.
2018-10-27 13:34:40
inż ,SOCHA.
POWIEM TAK ,NITRAS W SZCZECINIE NIGDY NIE ZAISTNIEJE ,DLACZEGO NIECH SAM SOBIE ODPOWIE I CHOĆ JESTEM SYMPATYKIEM PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI ,A URODZIŁEM SIĘ W PRZEMYŚLU A KLARENBACH TO MÓJ I ZIOMEK I KREWNY ,TO WIELE WAM MÓWI. NATOMIAST MECENAS SOCHAŃSKI TO BARDZO PODOBNY KANDYDAT JAK NITRAS. SMUTNO MI Z TEGO POWODU JEST NA ZEROWEJ POZYCJI, PREZYDENTEM JEST KRZYSTEK DO KTÓREGO JA OSOBISCIE NIE MAM ZASTRZEZEŃ
2018-10-27 13:32:28
piswars
Buhahaha co oni tam biorą za dopalacze ,raczej podobny jest bardziej do mistrza Jody, a Jojo to Lord Wader ;)
2018-10-27 13:31:27
Czesiu
Debile HAHAHAHAHAHAH
2018-10-27 13:27:24
SromotnikBezwstydny
Faktycznie, ma coś z rycerza...z powieści Servantesa... A który z tych tam robi za Rosynanta? "I podkuty i zakuty...tylko szkapa psu na buty..."
2018-10-27 13:26:19
Leia
Coś mi się widzi że tym razem Lord Vader wygra.
2018-10-27 12:54:19
Hop
Dla mnie jesteś jak błędny rycerz