sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Gawłowski chce, żeby prokuratura ujawniła wszystkie dokumenty w jego sprawie

Gawłowski chce, żeby prokuratura ujawniła wszystkie dokumenty w jego sprawie

Gawłowski chce, żeby prokuratura ujawniła wszystkie dokumenty w jego sprawie
Data publikacji: 2018-07-17 14:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:50
Wywietleń: 1144 338865

Poseł PO Stanisław Gawłowski zaapelował we wtorek do prokuratury o ujawnienie wszelkich materiałów dotyczących stawianych mu zarzutów. Po raz kolejny zapewnił o swojej niewinności. - Jestem dumnym posłem, niczego co zrobiłem w swym życiu się nie wstydzę - podkreślił Gawłowski.

W ubiegły piątek Gawłowski opuścił areszt, po tym, jak jego rodzina wpłaciła 500 tys. złotych kaucji. Polityk PO spędził w areszcie trzy miesiące; wnioskowała o to Prokuratura Krajowa, która postawiła Gawłowskiemu pięć zarzutów, w tym część o charakterze korupcyjnym.

Gawłowski we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie po raz kolejny zapewnił o swej niewinności. - Jestem posłem Rzeczypospolitej, dumnym posłem, niczego, co zrobiłem w swoim życiu się nie wstydzę - podkreślił.

Zaapelował do prokuratury, aby ujawniła wszelkie dokumenty dotyczące stawianych mu zarzutów. "Ja bym bardzo chciał, żeby te wszystkie dokumenty związane z moją sprawą zostały ujawnione, żeby one wszystkie były dostępne i żeby każdy Polak, państwo również, mieli wgląd w te dokumenty. Wtedy zobaczycie państwo, jak grubymi nićmi to jest szyte, jak to jest ewidentnie polityczna intryga" - powiedział Gawłowski.

Jak dodał, nie można pozwolić na sytuację, w której w Polsce to przeciwnicy polityczni decydują o tym, kto ma prawo zajmować się polityką.

Gawłowski pytany o kolejny wniosek o uchylenie mu immunitetu, który prokuratura skierowała do Sejmu pod koniec czerwca (jego celem jest umożliwienie postawienia posłowi dwóch kolejnych zarzutów - korupcyjnego i prania brudnych pieniędzy), odparł, że to dla niego bez znaczenia. - Mogą jeszcze pięć takich złożyć - dodał. Zastrzegł, że nie może mówić na ten temat. - To byłby pierwszy przypadek złamania przeze mnie prawa, bo żaden z dotychczasowych wniosków (prokuratury) nie jest oparty o jakiekolwiek dowody. To są wydumane historie PiS-owskiej prokuratury - oświadczył.

Poseł dodał, że nie zamierza zrzekać się żadnych funkcji w Sejmie (jest przewodniczącym sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa). - W imię czego miałbym się zrzekać? Kaczyński będzie decydował o tym co ja mam w swoim życiu robić? Brudziński? Brudziński (szef MSWiA Joachim Brudziński) mówi, że bardzo liczy na to, że się oczyszczę. To ja Brudzińskiego proszę: jak tak bardzo na to liczy, jak to nie jest fałsz w jego głosie, to niech zadba o to, żeby ujawnić te dokumenty - zaznaczył Gawłowski.

Nowe zarzuty prokuratury, o których jest mowa w czerwcowym wniosku o uchylenie posłowi PO immunitetu i udzielenie przez Sejm zgody na zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu, dotyczą apartamentu w Chorwacji. Zdaniem śledczych choć formalnymi właścicielami nieruchomości są teściowie pasierba Gawłowskiego, to faktycznie należy do Stanisława Gawłowskiego. Prokuratura twierdzi, że apartament miał być częścią łapówki (jej łączna wartość to 302 tysięcy 446 zł), którą polityk PO przyjął od biznesmena Bogdana K. w czasach kiedy pełnił funkcję wiceministra środowiska.

W zamian - zdaniem śledczych z Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie - Gawłowski miał oferować Bogdanowi K. przychylność, poparcie i pomoc w kontaktach w zakresie prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, w tym w kontaktach z przedstawicielami Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Wcześniej szczecińscy śledczy postawili posłowi Platformy pięć innych zarzutów, które również mają związek z okresem, kiedy Gawłowski pracował w MŚ.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

czyt
ja chcę żeby wszystkie te sprawy zostały ujawnionne i opisane np. w Kurierze .I co ?
2018-07-18 17:16:35
do @ Oleśia
- zegarek jest jeszcze mniejszy nie wsPO_minając o "sztabce złota"...Co Ty PO_tłuku sugerujesz pisząc;"Toż to aż 40 m kw.(nie mapomyłki!)"? ...Prokuratura właśnie sprawdziła jak to jest z aktem kupna owych "Toż to.." przez "teściów pasierba" i dlaczego akt notarialny PO_sdiadał "niewinny PO_seł". Z moich "przecieków" wiem iż "teściowie pasierba" PO_dpisali tylko akt notarialny (zgadnij w jakim języku) bez obecności tłumacza i "zaPO_mnieli ten akt zabrać z sobą "PO krótkim urlopie" (zgadnij ile dni byli na "urlopie"). "Niewinny PO_seł odebrał ów akt kupna - mógł notariusz wydać akt kupna obcej niż "teściowie pasierba" osobie? Miałeś w życiu styczność z notariuszem?
2018-07-18 13:20:03
Chciec...
To prywatnie se mozna... ale czasami Nie wychodzi ???
2018-07-18 11:16:38
Oleś
Szczególnie intryguje mnie "apartament"w Chorwacji. Toż to aż 40 m kw.(nie ma pomyłki!)
2018-07-18 09:38:24
Hmm...
Jestem d....m PO-slem, a jak "by-wa-lo" z Ujawnieniem Prokuratorskich Akt Sledztwa i wg. 2-ch obecnych Adwokatow, za Waszych PO-stkomunistycznych Czasow... ?? PO-wymieniaj Pan wpierw - rowniez i To...!!
2018-07-18 01:12:28
To jeszcze lemingi nie wiedzą?
Przyjęcie łapówki w gotówce, przyjęcie łapówki w zegarkach, przyjecie łapówki w postaci apartamentu w Chorwacji, namawianie do wręczenia łapówki wskazanej osobie, plagiat... Ojacie, tyle tego!
2018-07-17 21:35:24
do @Prokuratura nie ujawni, psy niewierne
- prokuratura nie może (!!!) ujawnić nic przed zgłoszeniem sprawy do sądu, sąd może, ale nie musi ujawnić wszystkich akt jeśli takie są z klauzulą "tajne" lub "zastrzeżone" (np. do następnego śledztwa).
2018-07-17 21:13:33
Prokuratura nie ujawni, psy niewierne
Jest cel, do którego beda dazyc po trupach, gnidy pidowskie
2018-07-17 18:14:05
Bolo
PO_patrz się pa co to się PO_robiło! Oskarżony „chce, żeby prokuratura ujawniła wszystkie dokumenty w jego sprawie“.....Przecież okarżony (!!!!) doskonale wie iż PO spełnieniu „chcenia“ jego adwokat „Konio“ upi..li każdy wyrok wydany przez sąd...Nawet gdy „nieweinny PO_seł“ zostanie czysty jak „leleija“ to sąd nie musi ujawniać z uwagi na „dobro toczącego się (następnego) śledztwa.
2018-07-17 18:13:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie