czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Prokuratura ma uzupełnienie opinii biegłych ws. śmierci policjanta podczas imprezy

Prokuratura ma uzupełnienie opinii biegłych ws. śmierci policjanta podczas imprezy

Prokuratura ma uzupełnienie opinii biegłych ws. śmierci policjanta podczas imprezy
Data publikacji: 2018-11-13 18:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 1065 361330

Śledczy uzyskali uzupełnienie opinii z zakresu medycyny sądowej ws. śmierci policjanta w Świnoujściu, ale nie ujawniają wniosków z niej płynących - poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Z wcześniejszych i nieoficjalnych informacji PAP wynika, że policjanci po naradzie lubuskiej policji w Świnoujściu zorganizowali tam imprezę integracyjną. W jej trakcie - około godz. 2 - 47-letni antyterrorysta najprawdopodobniej wypadł przez okno. Po śmierci mężczyzny odwołano szefa lubuskiej policji, jego zastępcę i 11 członków kadry kierowniczej, którzy nie stawili się rano do pracy.

- Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie w związku ze zdarzeniem, do którego doszło w nocy 21 czerwca na terenie ośrodka MSWiA Rybitwa w Świnoujściu, jest w dalszym ciągu kontynuowane - powiedziała rzeczniczka prasowa prokuratury Joanna Biranowska-Sochalska. - W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł funkcjonariusz policji. Postępowanie prowadzone jest w kierunku przestępstwa nieumyślnego spowodowania śmierci.

Prokuratura zebrała obszerny materiał dowody, przesłuchano szereg świadków i powołano biegłych sądowych różnych specjalności, w tym biegłych z zakresu medycyny sądowej, biologii i informatyki - wynika z informacji Biranowskiej-Sochalskiej. Jak zapewniała, śledztwo prowadzone jest w sposób bardzo intensywny i skrupulatny.

- Dotychczas prokurator uzyskał opinie z zakresu medycyny sądowej, która jednak wymagała uzupełnienia. W związku z tym zostali powołani biegli. Prokuratura otrzymała uzupełniającą opinię, jednakże obecnie nie informujemy o wnioskach z niej płynących. (...) Dowody są w dalszym ciągu gromadzone, w związku z tym informowanie o szczegółach, w tym wnioskach jakie płyną z uzupełniającej opinii, w tej chwili byłoby przedwczesne i mogłoby stać w sprzecznością z dobrem prowadzonego postępowania - powiedziała Biranowska-Sochalska. - Uzupełnienie opinii ma związek z kwestiami dotyczącymi obrażeń ciała, patomechanizmu ich powstania. Ma także bezpośredni związek z ustaleniem przyczyny śmierci pokrzywdzonego.

(pap)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

0
Aha, informowanie o szczegółach jest przedwczesne. Dobrze, że czerwcowa libacja jest tak skrupulatnie badana.
2018-11-14 06:53:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie