Piłka ręczna. Planowe zwycięstwo Sandry SPA

Data publikacji: 03 marca 2024 r. 00:20
Ostatnia aktualizacja: 03 marca 2024 r. 08:07
W hali na Twardowskiego nie brakowało w sobotę ostrych starć. Fot. Ryszard PAKIESER

Szczecińscy szczypiorniści pokonali sosnowiczan, choć w końcówce omal nie wypuścili zwycięstwa...

Liga Centralna piłkarzy ręcznych: SANDRA SPA POGOŃ Szczecin - ZAGŁĘBIE HANDBALL TEAM Sosnowiec 29:27 (14:10)

POGOŃ: Maksym Wiunyk - Adam Biały 12, Jakub Polok 7, Patryk Krok 4, Adam Stępień 3, Grzegorz Nowak 1, Kamil Lilien 1, Robert Terczyński 1, Hubert Wiśniewski, Eliasz Kapela, Tristan Morawski

Już po kwadransie szczecinianie prowadzili 7:3, a do przerwy powiększyli przewagę do czterech trafień. Po przerwie nadal utrzymywała się 3-4 bramkowa gospodarzy, którzy do pewnego momentu kontrolowali to spotkanie. Jeszcze w 55. minucie Pogoń wygrywała 26:22, ale nie pierwszy raz w tym sezonie straciła koncentrację i na minutę przed końcem prowadziła tylko jedną bramką (28:27). Na szczęście Patryk Krok skutecznie wykończył ostatnią akcję i zawodnicy Sandry SPA odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Pogoń ma 34 punkty i po tym meczu awansowała na III miejsce w tabeli. ©℗ (PR)