Piłka ręczna. Radomianki ponownie lepsze od Pogoni

Data publikacji: 17 marca 2024 r. 00:04
Ostatnia aktualizacja: 17 marca 2024 r. 00:04
W sobotę na Twardowskiego nie brakowało ostrych starć. Fot. Ryszard PAKIESER

Szczecińskie szczypiornistki, po dwóch ostatnich zwycięstwach, tym razem przegrały, nie wykorzystując szansy na przeskoczenie rywalek w tabeli...

Liga Centralna piłkarek ręcznych: SPR POGOŃ Szczecin - PREZERO APR Radom 24:27 (14:17)

POGOŃ: Ćwiertnia - Piotrowska 8, Koprowska 5, Zimnicka 5, Jałowicka 3, Białowąs 2, Panczenko 1, Jakóbowska, Klimek, Sikora, Oleśkiewicz, Nawrocka

Początek należał do szczecinianek, które po kilku minutach prowadziły 4:0, lecz z biegiem czasu mecz się wyrównał, a po kwadransie to radomianki wygrywały 9:6 i do przerwy wypracowały sobie 3-bramkową przewagę.

Po zmianie stron Pogoń szybko odrobiła straty (19:19) i przez długi czas utrzymywał się wynik remisowy. Na dwie minuty przed końcem przyjezdne prowadziły jedną bramką, a za chwilę odskoczyły na dwie i ekipa z grodu Gryfa musiała gonić wynik. Niestety w prostej sytuacji spudłowała Zuzanna Zimnicka i rywalki odzyskały piłkę, a następnie zdobyły 27. gola i odniosły zasłużone zwycięstwo.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Radomiu Pogoń również przegrała (21:29), a po tej kolejce pozostała na 5. miejscu w tabeli, mając w dorobku 21 punktów. ©℗ (PR)