sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Świat > Tusk pisze do liderów UE

Tusk pisze do liderów UE

Tusk pisze do liderów UE
Data publikacji: 2017-11-12 23:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-20 10:40
Wywietleń: 1228 300921

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk wysłał do liderów krajów UE list, wzywając rządy, by jak najszybciej zajęły się projektem zmian w przepisach dyrektywy gazowej. Regulacje te odnoszą się do projektu Nord Stream 2.

Propozycje zmian w dyrektywie gazowej mające gwarantować, że restrykcje unijnego prawa będą obejmowały również gazociągi importowe, zostały przedstawione przez Komisję Europejską w ubiegłym tygodniu. W praktyce nowelizacja ma rozwiać wątpliwości, czy Nord Stream 2 w podmorskiej części podlega prawu UE.

Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego już zadeklarowali, że będą zajmować się tym projektem w ramach tzw. szybkiej ścieżki legislacyjnej.

Nie wszystkie kraje unijne mogą się do tego palić. Zaproponowany wcześniej przez Komisję Europejską mandat do rozmów z Rosją na temat reżimu prawnego morskiego odcinka Nord Stream 2 utknął w Radzie UE m.in. ze względu na sprzeciw Niemiec.

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

o
pisz pisz bo w celi papieru tak łatwo nie dostaniesz
2017-11-14 18:58:22
taka prawda
Kundelek Merkelowej pisze tylko to co jego pani mu każe!
2017-11-14 12:30:02
mieszkaniec
Szkoda ze Platforma zniosła obowiązkowy pobór wojskowy wtedy wiele osób zamiast tu pisac za darmo lub za opłatą zapier.. by w zimę na poligonie oraz poznało zjawisko fali, coś ty Donek narobił ;-(((
2017-11-14 12:10:40
I powiedz Babci... ze zachowalam sie jak trzeba
Do Lecz sie z godz: 18:20:48 ! PO takiego... by wam Prawde, Prawo i Sprawiedliwosc po-ujawniec i po-kazac jak trzeba !!
2017-11-14 00:39:48
A PO "Jakiego"...ty piszesz ??
Lecz się !
2017-11-13 18:20:48
Porozumienie Oszustów w skrócie: PO
Należy też dyrektywę gazową rozszerzyć o jasny zapis czy rura może blokować dostęp do portu innemu krajowi UE. Takie rozwiązanie zafundował Tusk z Merkel Polsce przy okazji pierwszej nitki Nord Streamu i do tej pory mimo, że oboje rządzą w UE tego nie naprawili.
2017-11-13 13:51:41
Jarun
Ryży przez Angelę określany był jak "słodki nierób". Coś w tym jest.
2017-11-13 11:57:11
A PO "Jakiemu"... pisze ??
On przeciez i tak PO-stapi... jak Pani Angela z Panem Vladimirem beda chcieli !!
2017-11-13 11:54:26
hm
Pisze, czy jemu piszą?
2017-11-13 06:41:04
obserwator
POco on tam pisze przecierz jest to wielka lipa