czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać

Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać [GALERIA, FILM]

Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać
Data publikacji: 2019-04-24 13:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Wywietleń: 1727 387336

Codziennie wychodzimy na ulice, żeby wreszcie rząd zaczął z nami rozmawiać, żeby nas nie lekceważył, jak dotychczas - mówili nauczyciele podczas manifestacji pod Urzędem Wojewódzkim na Wałach Chrobrego w Szczecinie.

W środę o godz. 11 zgromadziło się tam ok. 300 osób ze szczecińskich szkół. Nie wyszedł do nich ani wojewoda, ani wicewojewoda. Organizatorem pikiety był zarząd Oddziału Szczecin ZNP. - Jesteśmy tu pod Urzędem Wojewódzkim, żeby zaprotestować, by rząd traktował nas jak poważnego partnera w rozmowach, a nie jak chłopca do bicia - mówiła Maria Świerczek, prezes szczecińskiego oddziału ZNP. - Zaproponowano nam okrągły stół na Stadionie Narodowym, ale nam igrzyska są niepotrzebne. Chcemy chleba, nie igrzysk. Walczymy o godność i przyszłość polskiej szkoły.

"Nie jałmużna. Sprawiedliwość!", "Godność!", "Zamknięta szkoła otwiera oczy!" - skandowali nauczyciele.

-  Wzywamy rząd do podjęcia poważnych rozmów. We wtorek w Warszawie odbyła się wielotysięczna manifestacja. Czy ktoś wyszedł do nauczycieli? Pani minister ma nas w bardzo głębokim poważaniu - mówiła Maria Świerczek, która następnie w imieniu strajkujących nauczycieli weszła do urzędu i przekazała pismo adresowane do wojewody Tomasza Hinca. Odebrał je Paweł Rodzoś, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UW tłumacząc, że wojewoda jest na spotkaniu z ważnymi gośćmi, jakimi są prezydent i premier. - Głowa państwa i premier to ważne osoby, ale grupa trzech tysięcy osób strajkujących w Szczecinie też powinna być ważna, aby chociaż wicewojewoda nas przyjął, ale dziękujemy, że zrobił to pan - powiedziała Maria Świerczek.

"Markowanie negocjacji powoduje w nas coraz większą determinację i naszą złość. Propozycje rządu uwłaczają naszej godności. Żądamy podjęcia: konstruktywnych i rzetelnych rozmów, zaprzestania manipulowania liczbami, tworzenia wirtualnej rzeczywistości. Nie chcemy jałmużny, chcemy godnej płacy za naszą ciężką i rzetelną pracę" - zaapelowali w piśmie do wojewody.

- To nieprawda, że nie myślimy o naszych uczniach. Chcemy, jak najlepiej dla naszych uczniów, ale rząd nie chce z nami rozmawiać, chociaż strajkujemy już trzeci tydzień - tłumaczyły nauczycielki III LO w Szczecinie. - Do tej pory nie odbyło się już 10 tysięcy lekcji i nikogo to nie obchodzi, a rząd jest odpowiedzialny za obowiązek edukacji.

Elżbieta Kubera

Fot. (galeria pod artykułem) Dariusz Gorajski

Film: PaS

Czy popierasz strajk nauczycieli?

Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać Nauczyciele: Zacznijcie wreszcie z nami rozmawiać

Komentarze

Henryk
Wiecie że dzisiaj nauczyciele byli w Urzędzie Miejskim w Szczecinie domagać się obiecanych wypłat i się dowiedzieli że nic z tego? Dlatego oprzytomnieli i zawiesili strajk. I tacy uczą naszych dzieci a nie doczytali że za strajk nikt nie zapłaci. Trzeba pracować i to dobrze pracować
2019-04-25 14:56:12
Dawid
Wiekszosc spoleczenstwa nie popiera strajku i dlatego znp go zawiesza
2019-04-25 13:36:26
Prof Kurzawa
Po kawusi w starbuniu zakladamy okularki i idziemy na protest. Potem na chwile do galerii a potem na seansik w tefaunie. I strajk leci a my bohatery. Brawo my! A na co nam uczniowie
2019-04-25 13:02:47
@Dawid
Tylko że większość społeczeństwa akurat popiera ten strajk
2019-04-25 12:59:17
Ala ma kota
Dosc tej polityki, zajmijcie sie uczniami. W piatek zaproszenie do okraglego stolu a Mirka w Szczecinie organizuje marsze. Za czym te marsze? Za dialogiem okraglego stolu czy przeciw porozumieniu w Polsce?
2019-04-25 12:59:12
Jarun
wam pisowskie trolle, żadna szkoła nie pomoże. Niewyuczalni, niereformowalni, tępi na argumenty, fanatycy kurdupla -szkoda czasu na dyskusje z głupkami.
2019-04-25 12:21:41
Pytam
Dlaczego rząd PiS tak bardzo nienawidzi polskich dzieci?
2019-04-25 12:02:48
uczeń
Drodzy nauczyciele - obejrzyjcie sobie radę pedagogiczną na filmie LALA POLAND. Czy wasze rady pedagogiczne różnią się jakoś od tych z tego serialu? Czy może z łatwością wskażecie pierwowzory postaci filmowych w waszej szkole? Ja jak widzę ten film, to mam zawsze przed oczami konkretne osoby z moich szkół :) Naprawdę w głowach się wam poprzewracało.
2019-04-25 11:56:26
Dawid
Ciekawe czy skoncza strajk wiedzac ze spoleczenstwo tego nie popiera. Politycy kod i gazeta podgrzewaja atmosfere ale to grubymi nicmi szyte
2019-04-25 08:38:34
patologia
post komunistyczna patologia a nie nauczyciele... żarty sobie robią, strajki bo uczyć się nie chciało a teraz robić się nie chce... dobrze, że moje dziecko chodzi do szkoły niepublicznej, spokojnie realizuje plan i egzaminy, zero stresów :) a w takiej szkole nikt nie strajkuje, tylko ze tu przyjmują do pracy wykształconych i odpowiedzialnych ludzi na poziomie a nie spust tych co doczołgali się do końca na niszowych studiach
2019-04-25 07:50:21
Ania
Dają im 500 zł, a oni chcą 1000 zł. A wszystko kosztem uczniów. Wnioski nazywają się same.
2019-04-25 07:06:13
bibliotekarze
Dobra wiadomość że maturzyści zostaną sklasyfikowani o to tak prosili rodzice. Teraz trzeba by nauczyciele włączyli się do obrad Okrągłego Stołu. Nasza oświata wymaga reformy
2019-04-25 07:05:32
Tomek
Czy nauczyciel nazywajacy rodzicuw dziecorobami tez wulgarnie klasyfikuje swoja mame i tate czy jak dzwoni to muwi czasc dziecoroby ?Mama musi byc bardzo dumna z czegos co wypadlo jej miedzy nogami
2019-04-25 02:36:16
Jak nie Okragly Stol ?
To moze Stolarze zrobia im szybko "na PO-cieszenie"... Kwadratowy czy Owalny alibo i w ksztalcie "Wschodniej Gwiazdy" ???
2019-04-24 23:33:36
Jedna z druga...
Nauczy cie le... mingowac ! Czyli Baby z wozu - Koniom lzej !!
2019-04-24 23:23:54
A PO-strajkujcie sobie
N.p. na tym Waszym 2 miesiecznym... Urlopie w srodku Lata lub PO zakonczonych Lekcjach...by Niewinni Uczniowie na tym nie tracili !!!
2019-04-24 22:58:23
18 godzin tygodniowo
Nauczyciel nie pracuje jednej godziny pracuje tylko 45 minut bo tyle trwa lekcja reszta to przerwa. Sprawa jest prosta jak ktoś nie chce być nauczycielem może się zwolnić i iść do Biedronki ale w Biedronce to trzeba harować ponad 40 godzin tygodniowo urlopu też nie ma 3 miesięcy tylko 26 dni, wolnych sobót i niedziel też nie ma a pensja to 2 tyś na rękę a nie 3 tyś. Nie ma też 3x po 1 roku płatnego urlopu zdrowotnego więc żaden z tych leniów się nie zwolni. Obecny poziom nauczanie "jedynka" jeśli jakiś uczeń chce coś osiągnąć to tylko korepetycje. Żadnej podwyżki 30 godzin tygodniowo a docelowo 40, resztę pseudo nauczycieli zwolnić i będą siedzieli cicho
2019-04-24 21:50:13
XII LO w Szczecinie
Szacunek dla Was. To dzięki Wam podtrzymany został szacunek dla pedagoga
2019-04-24 20:31:10
zrównoważeni rodzice
Postanowiliśmy skopiować ten tekst żebyście zobaczyli jaki poziom reprezentują sobą nauczyciele rzekomo walczący o godność. I ta cała ich polityka kosztem uczniów, dzieci, rodziców. Rozhuśtanie nastrojów społecznych dla swoich miałkich dennych politycznych celów. Weźcie szklankę wody przed przeczytaniem. ...zauważ towarzyszu , jakie wałki robi twój idol Kaczor, a konflikt z nauczycielami przedłuża celowo , bo tym żyje opinia publiczna , czytaj taki jak TY !!. Teraz pytanie : kiedy strajk nauczycieli miałby być skuteczny według ciebie ?? W wakacje może ?? Walić w pis jak w bęben !!!, skoro mają na swoich , bo im się należy,na dzieciorobów, na krowy , świnie, rozdadzą BOGATYM też 500+ na pierwsze dziecko , co kosztuje 6 MLD zł!!! i wszelkie patolstwo +++ ,TO DLA NAUCZYCIELI TYM BARDZIEJ MUSZĄ ZNALEŹĆ , ale nie chcą , bo to motłoch na nich głosuje i jego i tylko jego da się przekupić :)))
2019-04-24 20:28:21
Rodzice
Wam tego nie zapomną, "drodzy nauczyciele".
2019-04-24 20:06:24
Ja
MUREM ZA NAUCZYCIELAMI!!!! Strajk trwa!!!
2019-04-24 20:02:45
XII LO
Rada klasyfikacyjna uczniów klas maturalnych - 15.30 w środę 24.04.2019 r. Wszyscy dopuszczeni do matury.
2019-04-24 19:31:22
vgh
Chcieliście wykończyć rząd, a zrobiliście coś odwrotnego. Uczniowie i rodzice widzą, kto stara się im pomóc. Nikt wam tych nerwów nie zapomni. Hańba strajkującym!
2019-04-24 19:15:58
b. uczeń
Niektórzy na tym forum są idiotami. Jak można napisać: "to co RZĄD robi uczniom jest żałosne ...". Przecież: 1/ to nauczyciele odmawiają nauczania uczniów 2/ to nauczyciele odmawiają opiekowania się nawet małymi dziećmi (przedszkola i młodsze klasy podstawówki" 3/ to nauczyciele nie przeprowadzili egzaminów na koniec szkoły podstawowej 4/ to nauczyciel nie przeprowadzili egzaminów na koniec gimnazjów 5/ to nauczyciele nie chcą klasyfikować uczniów klas maturalnych 6/ to nauczyciele nie chcą przeprowadzić matur 7/ to nauczyciele chcą TYLKO KASY 8/ to nauczyciele nie chcą pracować i zawieszą strajk na wakacje (wtedy pobiorą pieniądze) 9/ a rząd? Rząd nie chce dać podwyżki 30% - bo każdy by chciał takiej podwyżki - a może pielęgniarki nie? górnicy nie? pracownicy socjalni nie? urzędnicy nie? pracownicy sadów nie? KTO NIE CHCE?
2019-04-24 19:01:48
pis - da
,,,to co RZĄD robi uczniom jest żałosne ...
2019-04-24 18:32:19
@jab
Ty zauważ towarzyszu , jakie wałki robi twój idol Kaczor, a konflikt z nauczycielami przedłuża celowo , bo tym żyje opinia publiczna , czytaj taki jak TY !!. Teraz pytanie : kiedy strajk nauczycieli miałby być skuteczny według ciebie ?? W wakacje może ?? Walić w pis jak w bęben !!!, skoro mają na swoich , bo im się należy,na dzieciorobów, na krowy , świnie, rozdadzą BOGATYM też 500+ na pierwsze dziecko , co kosztuje 6 MLD zł!!! i wszelkie patolstwo +++ ,TO DLA NAUCZYCIELI TYM BARDZIEJ MUSZĄ ZNALEŹĆ , ale nie chcą , bo to motłoch na nich głosuje i jego i tylko jego da się przekupić :)))
2019-04-24 18:20:19
Mariusz
Wiec to sa te ktorych nikt nie chce... :-) ktos juz to skomentowal w Warszawie.
2019-04-24 18:15:16
jab
Ci co nadal chcą strajkować kosztem matur powinni zostać wpisani przez dyrektorów szkół na czarną listę. To nie są pedagodzy. Dostają propozycję 15 % podwyżki, czyli około 500 zł, ale oni chcą 30 %. To hucpa.Żadna grupa społeczna nie była tak pazerna jak nauczyciele. Teraz wychodzi cała mizeria nauczycieli, ale nie wszystkich całe szczęście.
2019-04-24 17:43:28
Ehh
Jak długo premier MATOŁusz zamierza się ośmieszać
2019-04-24 17:38:56
janek bury
SEjm powinien uchwalic zakaz strajku dla nauczycieli.Tak jest w Niemczech a to jest przeciez wzor do nasladowania dla targowiczan.
2019-04-24 17:35:00
brawo były uczeń
w sedno
2019-04-24 17:21:34
cdn
Pierwszy krok to likwidacja karty nauczyciela.Drugi krok to podpisywanie umow z nauczycielami na czas okreslony.trzeci krok bon edukacyjny ,ktory wyeliminuje miernoty z tego zawodu/wiekszosc to milosnicy ,,jurasa robta co chceta'',palikota irowerzysty biedronia.
2019-04-24 17:16:34
Tak to widzę
"Pedagogiczne" lemingi sznureczkiem za Broniarzem prosto w przepaść.
2019-04-24 16:51:59
Jasna sprawa
Mial byc strajk o godnosc i 1000 zl teraz otwarcie przyznaja ze ma byc odwolanie rzadu. To polityczna hucpa kosztem uczniow i rodzicow. Tylko robcie to za swoje pieniadze
2019-04-24 16:39:10
Pytam
A czym zajmuje się zarabiająca 14 tyś zł miesięcznie minister Zalewska?
2019-04-24 16:21:28
Viola
Nauczycielska błazenada trwa.
2019-04-24 16:12:40
Ala
Mam dosyć tego pseudorządu. Morawiecki za to wszystko powinien podać się natychmiast do dymisji
2019-04-24 16:12:26
Poinformowana
ZNP się wystraszył i prosi o dopuszczenie do matur uczniów. Nie zdawali sobie sprawy z tak silnego negatywnego oddźwięku strajku o co najmniej 1000 zł w społeczeństwie. Tak to jest jak się słucha polityków z koalicji i czyta tylko gazetę. Wtedy żyje się w matriksie. Nauczyciele skończą się spacery po świeżym powietrzu i nazywanie tego strajkiem między jedną a drugą kawą
2019-04-24 15:59:01
koko
Znów KODziarska propaganda...
2019-04-24 15:47:07
Elza
" Chcemy, jak najlepiej dla naszych uczniów" - mówi pani nauczycielka podczas spaceru w czasie lekcji...
2019-04-24 15:22:39
uczniowie
Dobra wiadomość - będą przeprowadzone matury w terminie,wakacje też w terminie. Nauczyciele co nas porzucili niech strajkują ale już bez zakładników
2019-04-24 14:59:22
Proste
Rząd nie chce rozmawiać bo ma gdzieś nauczycieli i polskie dzieci
2019-04-24 14:56:30
Będziemy strajkowac
Będziemy strajkować dalej! Do skutku!!!!
2019-04-24 14:52:26
(2600*40)/18=5700zł na rekę
do tego prawie 3 miesiące płatnego urlopu i prawo do 3 lat płatnych urlopów zdrowotnych. Mam zastrzeżenia do tego czy praca nauczycieli jest rzetelna - jeśli tak wielu uczniów potrzebuje korepetycji to moim zdaniem nauczyciele nie pracują rzetelnie. Owszem, dobra płaca za dobra prace - jeśli nauczyciele zgodzą na obiektywne metody weryfikacji ich rzetelności w pracy to jestem za podwyżkami.
2019-04-24 14:46:35
Rodzice
Radośnie roześmiani na nauczycielskich wagarach belfry a dzieci porzucone. Oj szkoda że tak porzucili etos i godność. Niby za tysiąc złotych a przede wszystkim dlatego że polityki im się zachciało kosztem dzieci
2019-04-24 14:38:01
Dan
Czas na reforme. zwiekszenie godzin, obciecie etatow, podniesienie wynagrodzen i wywalenie w nagrode przynajmniej wszystkich prowodyrow tej akcji i po sprawie!!! Darmozjady!!! ja tez chce zarabiac 100PLN na godzine i co??!!! zejdzcie na ziemie, bo bluznicie!!! rozejrzyjcie sie naokolo!!!
2019-04-24 14:36:26
erton
Popieram nauczycieli!
2019-04-24 14:07:57
RYNEK PRACY
Zasadniczo świat wygląda tak, że jak się uważa, że się za mało zarabia to się zmienia pracę. Zwolnic wszystkich strajkujących, pewnie znajdą się tacy co będą chcieli pracować za te pieniądze i na takich warunkach.
2019-04-24 14:00:25
były uczeń
To wy nauczyciele nie chcecie rozmawiać - chcecie tylko podwyżki a jak rząd daje trochę mniej to WYCHODZICIE Z ROZMÓW. To są wasze "rozmowy". Nie chcecie rozmawiać o pensum? Dlaczego? Nie chcecie rozmawiać o karcie nauczyciela? Dlaczego? Nie chcecie rozmawiać o przywilejach branżowych (gigantyczny płatny urlop, urlop na poprawę zdrowia, wolne z byle okazji itp.) Dlaczego? CHCECIE ROZMAWIAĆ TYLKO O KASIE I TO WYŁĄCZNIE WYZNACZONEJ PRZEZ ZNP. Dlaczego?
2019-04-24 13:55:19
Kuba
To obstrukcja ze strony rozpolitykowanych nauczycieli. Zamiast przygotowac zespol na okragly stol chodza po miescie niby strajkujac
2019-04-24 13:39:14
Rodzice
To co zrobilscie uczniom to nie jest godne zawodu nauczyciela. Porazka
2019-04-24 13:35:01
Dajta 1000 zl
Dajta 1000 zl do podstawy to zajmiemy sie uczniami. O co ten strajk?
2019-04-24 13:32:26
@ Okragly Stol czeks
Taa na stadionie narodowym ?? BUHAHA pisiorko
2019-04-24 13:26:06
Uczniowie
A gdzie Mirka co jednoczy strajk?
2019-04-24 13:24:08
Okragly Stol czeks
Przestancie w godzinach strajku spacerowac po ulicach Opusciliscie nasze dzieci. Przystapcie do rozmow Okragly Stol czeka