czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zaparkował na chodniku przed sądem

Zaparkował na chodniku przed sądem

Zaparkował na chodniku przed sądem
Data publikacji: 2019-05-23 11:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 2049 392780

Ominął parking, przejechał pasy przejścia dla pieszych, ścieżkę rowerową i postawił auto - dosłownie - przed sądem. Konkretnie: przed gmachem Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód na pl. Żołnierza Polskiego. Takich mamy „mistrzów" parkowania, że ich wyczyny pozostają - jak w tym przypadku - nieuchwytnymi dla stróżów prawa. A szkoda. Bo byłby z tego dodatkowy i niemały wpływ do kasy miasta, które wszak do najbogatszych nie należy, skoro się ubiega o kolejną transzę kredytową: tym razem w wysokości 877 milionów złotych

(an)

Fot. Czytelnik

Zaparkował na chodniku przed sądem

Komentarze

Do 2019-05-26 02:25:08.
Tam nie ma znaku zakazu parkowania. Kierowca nie złamał art. 26 PoRD, bo niby w jaki sposób miałby go złamać ?
2019-05-26 15:36:30
DO: 2019-05-24 02:20:44
Przeczytaj raz jeszcze Art 47 - albo nie rozumiesz relatywnie prostego tekstu w języku polskim albo celowo nim manipulujesz. Tam są wyznaczone miejsca parkingowe i obowiązuje zakaz parkowania poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi co ważniejsze by dojechać na to miejsce kierowca złamał Art 26 PoRD. Tu nie ma co kombinować.
2019-05-26 02:25:08
do 2019-05-23 23:16:55
Nie rozumiesz po polsku ? Art. 47.2 Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku. Dedykowany parking i bariery - nie ma tego w przepisach.
2019-05-24 02:20:44
#47 usw
Zatrzymanie a nie postój czy parkowanie po pierwsze, po drugie pod warunkiem że nie zostaje złamany inny przepis PoRD - w tym konkretnym miejscu jest dedykowany parking oraz bariery mające przeciwdziałać parkowaniu na chodniku... czyli kierowca ostentacyjnie złamał przepisy PoRD.
2019-05-23 23:16:55
art. 47 dopuszcza zatrzymanie.
art. 47 dopuszcza zatrzymanie pojazdu samochodowego na chodniku.
2019-05-23 21:54:28
endriu
Penie na demonstrację kodziarzy w obronie sądów przyjechał a tacy prawa nie przestrzegają.
2019-05-23 17:55:15
Posiadaczom prawa jazdy nieznającym PoRD edukacyjnie i ku przestrodze
Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym ; DZIAŁ II Ruch drogowy ; Rozdział 3 Ruch pojazdów ; Art. 26. ustęp 3. Kierującemu pojazdem zabrania się: 1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany; 2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu; 3) jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. Chodniki są dla pieszych a nie dla samochodów jak sama nazwa chodnik wskazuje. A kierowca sfotografowanego pojazdu niewątpliwie jechał wzdłuż chodnika na co wskazuje pozycja samochodu. Jak dla mnie to poważne naruszenie zasad bezpieczeństwa i kierowca powinien mieć sprawę w sądzie, także ze względu na wysoką szkodliwość społeczną czynu zabronionego. Blisko jest parking, zdaje się że w budynku GH Kaskada - skoro ja mogę zaparkować mój samochód i iść z buta to inni również mogą. Nie ma tu żadnego usprawiedliwienia. Tępić cwaniactwo w zarodku zanim nie wyjdzie z tego jakiś dramat bo potem będzie za późno, dziś parkowanie na chodniku a następnym razem co?
2019-05-23 17:09:20
Arwaj
O tak. Kolejne zdjęcie i żale do Boga. A zgłosił to nasz wielmożny kurier na policję?
2019-05-23 17:00:35
pieszy
Art. 47. Zatrzymanie pojazdu samochodowego na chodniku
2019-05-23 17:00:13
do naruszył ?
Dz.U.2018.0.1990 t.j. - Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym
2019-05-23 16:51:23
naruszył ?
A który przepis Prawa o RD naruszył ?
2019-05-23 15:45:30
@gregor102 i DoDo
Mam lepszy pomysł. Zamiast ścieżki czy chodnika zaadaptujmy na parking lewy pas ruchu, wtedy to miejsc przybędzie. Oby Bóg się nad Wami zlitował.
2019-05-23 14:56:45
Ciekaff
Podobno budynek jest monitorowany przez wewnetrzną ochronę równiez na zewnątrz... Konkluzja ; można bezkarnie pod okna Sadu podstawić pojazd np. z ładunkiem wybuchowym ; no chyba że kierowca to tzw.swój i uwagi zwracać nie wypada bo inaczej to się z pracy wypada !!
2019-05-23 14:56:35
R.
Aż dziwne, że dziennikarz/dziennikarka idzie w taki populizm mieszając karanie za zle parkowanie z zaciaganiem kredytu. Zaciągają kredyty najzamożniejsze miasta i zupełnie średniaki. Pomiając już fakt, że biednemu miastu (a Szczecin do biednych miast nie należy) nikt kredytu nie udzieli.
2019-05-23 14:07:29
rob
A gdzie dzielni straznicy SM????
2019-05-23 13:29:33
DoDo
Gregor 102 ma słuszną racje
2019-05-23 13:17:17
Baleno
Jeżeli ktoś jeździ 20-letnim samochodem, to raczej nie ma co liczyć na wpływ do budżetu ;/
2019-05-23 13:07:13
wyrwać chwasta
straż miejska powinna natychmiast odholować ten samochód na lawecie
2019-05-23 12:50:23
Typowy dzban kierowca
pewnie stwierdził tępak, że zostawił pieszym 1,5 metra! przecież jest dobrze!
2019-05-23 12:37:04
spacerowy
napewno Sedzia z ilmunitetem i co mu zrobicie
2019-05-23 12:34:05
adminsądu
Zlikwidować stojaki rowerowe - będzie więcej miejsc parkingowych. Stojaki są niewykorzystywane i tylko zaśmiecają krajobraz. Pociąć je i na złom.
2019-05-23 12:27:06
gregor102
W sumie, to powinno się pomyśleć, o możliwości parkowania w ten sposób, wszak auto nikomu nie przeszkadza, przemyśleć dojazd i wyjazd, z możliwością wykorzystania ścieżki rowerowej i kilka miejsc przybędzie... dobry kierowca!!
2019-05-23 12:10:15